Frenkie de Jong: Nehráme až tak zle, ako si myslia ľudia

Frenkie de Jong sa zúčastnil tlačovej konferencie pred zápasom Dortmundom.
22- ročný Holanďan Frenkie de Jong odpovedal na otázky v Angličtine, ale novinári mu dávali otázky v Katalánčtine a v Španielčine.

Ako je dôležitý zajtrajší zápas a fakt, že hráte pred domácim publikom ? Môžete si zabezpečiť postup do osemfinále Ligy Majstrov.
„Nerozumel som všetkému, čo si mi povedal, ale myslím si, že chápem to čo sa ma pýtaš. (otázka bola v Katalánčtine. Vyd.) Stretnutie je veľmi dôležité, pretože ak vyhráme, tak si zabezpečíme prvé miesto v skupinke.”

Niekedy na trávniku pôsobíš dojmom, že si sklamaný. Keď si prišiel do Barcelony, očakával si inú hru ? Neľutuješ svoje rozhodnutie ?
„(Smiech) Nie, neľutujem, som tu veľmi šťastný. O tom všetkom som sníval. Samozrejme, že dokážeme hrať lepšie a tvrdo, pracujeme na tom. Dúfam, že zajtra si všetci všimnú naše pokroky.“

Hráči Barcelony súhlasia, že mužstvo môže hrať lepšie. Keď si na trávniku Bavíš sa dobre ? Máš rád svoju hru ?
“Áno samozrejme. Máme najviac najlepších hráčov na svete, takže určite zvládneme hrať lepšie a napriek tomu zvíťazíme. Sme lídrami v Lige a v Lige Majstrov v najťažšej skupine. Nerobíme to veľmi zle, ale môžeme sa zlepšiť.”

Ktorých hráčov sleduješ na tréningu ?
“Najprv mi pomáhali všetci, ale ak musím pomenovať jednu osobu, bol to Busquets.”

V pondelok spoznáme víťaza zlatej lopty a Messi je jedným z favoritov. Kto by mal podľa teba byť víťaz ?
“Veľa krát som povedal, že Messi je najlepší na svete, mal by tu cenu získať. Van Dijk je tiež skvelý, mal úžasnú sezónu, ale pre mňa je Messi na prvom mieste.”

Čo si zlepšil od presťahovania do Barcelony ?
“Učím sa od kolegov a trénerov. Snažím sa ich sledovať, učiť sa a pridávať veci do mojej hry.”

Zistili ste aké robíte chyby ?
“Vieme, čo môžeme zlepšiť. Vo futbale sú chyby bežné. Nehráme až tak zle ako si ľudia myslia.”

Čo ste sa naučili od ostatných spoluhráčov ? Ako sa vysporiadávaš s konkurenciov ?
“V Klube ako je Barcelone je bežné, že konkurencia je naozaj veľmi veľká. Máme tu naozaj veľa skvelých pomocníkov. Snažím sa robiť čo najlepšie v tréningu, a dúfam, že mi to stačí na to, aby som hrával v základnej zostave.”

Do teraz si hral všetky zápasy. Cítiš sa fyzicky dobre? Myslíš si, že tento rytmus budeš zvládať s menším odpočinkom ?
“Páči sa mi, keď môžem hrať veľa. Zatiaľ sa cítim veľmi dobre a oddych nepotrebujem.”

Cítiš sa byť lepší ako pivo, alebo stredný ofenzívny záložník ? Hra Barcelona s dvoma otočnými pivotami ?
“Toto je zaujímavá otázka. Nezáleží na tom, akú pozíciu hrám, pokiaľ je to v záložnej línií. Môžem hrať 6, 8 alebo aj 10 . Otázka nastavenia nie je vôbec na mne, musíte sa na to pýtať trénera.”

zdroj www.fcbarca.com
foto www.fcbarca.com