Frenkie de Jong nevynechal žiaden zápas Barcelony

23-ročný záložník Frenkie de Jong je veľmi kľúčovým hráčom pre trénera Barcelony Ronalda Koemana. Holanďan nastúpil na všetky zápasy od začiatku zápasu. Dokonca ma aj najviac odohraných minút.

Denník AS zdôrazňuje, že Frenkie de Jong v Barcelone pod vedením trénera Ronalda Koemana hrá prvú rolu.

Holanďan bol v každom jednom zápase. Iba proti Getafe sa rozhodol tréner FC Barcelona Ronald Koeman ho vystriedať.
Celkovo Frenkie de Jong bol na trávniku 890 minút z možných 900 minút. Kapitán Barcelony Lionel Messi pôsobil na trávniku 855 minút a obranca Gerard Piqué odbehol 788 minút.

Žiaden z hráčov okrem De Jonga sa nedostal do základnej zostavy v každom jednom možnom zápase. Holanďan sa dokonca prispôsobil aj Koemanovi a v jednom zápase si skúsil post aj ako obranca Barcelony, kde sa neskôr vrátil na svoj post.

zdroj www.fcbarca.com
foto www.fcbarcelona.com