Frenkie de Jong: Pedri? Ak máte talent, na veku nezáleží

Záložníci Barcelony, Frenkie de Jong a Miralem Pjanic boli veľmi spokojní s víťazstvom nad Juventusom a neváhali povzbudiť Pedriho.

„Pedri? Ak je talent, na veku nezáleží,“ povedal Holanďan. Súhlasil s ním aj Bosniak, ktorý v rozhovore pre talianskú televíziu Sky Sport pochválil mladých hráčov Blaugranas: „Naši hráči majú viac ako talent, v opačnom prípade by nehrali za Barcelonu, v jednom z najlepších klubov na svete. Majú talent a zaslúžia si, aby tu boli. Ansu Fati mal veľmi dobré striedanie a Pedri odohral skvelý zápas. Musia sa rozvíjať, ale sú mladí a musíme im pomáhať,“ povedal Pjanic.

De Jong verí, že celé mužstvo môže považovať zápas s Juventusom za veľmi úspešný: „Myslím si, že sme odohrali vynikajúci zápas, najmä v druhom polčase, keď sme mali držanie lopty a veľmi dobre sme si prihrávali,“ povedal.

23-ročný záložník v druhom polčase musel nahradiť zraneného Ronalda Arauja na poste stopéra: “Bol som obrancom už v mladom veku. Samozrejme, že som radšej ak hrám v strede poľa, ale som k dispozícií, aby som hral tam, kde ma o to požiadajú,” vysvetlil.

Zápas proti Juventusu bol špeciálny pre Pjanica, ktorý v drese Starej Dámy hrával niekoľko rokov: “Bol to výborný zápas, dodá nám sebadôveru a mal byť referenčným bodom. Hrali sme proti výbornému súperovi a musíme ísť touto cestou. Chceme byť prví v skupine. Môže to byť kľúčový zápas, aby sme sa dostali na správnu cestu,” dodal.

zdroj www.fcbarca.com
foto www.fcbarcelona.com