Frenkie de Jong – Príbeh Hráča

Zdieľať:

Holandský záložník Frenkie de Jong sa narodil 12. mája 1997 v Holandskom meste Arkel. Veľmi veľkou zaujímavosťou je, že v tomto meste sa narodil aj Marcelo.

Rodina
Frenkie de Jong bol pre futbal priam stvorený. Svoje futbalové gény zdedil najmä po svojej rodine, keďže obaja z rodičov sa venovali futbalu. Otec Jonh hrával za prvý tím ASV Arkel. Frenkieho starý otec bol amatérskym futbalistom a Frenkieho mladší brat Youru hrával za A1 ASV. Veľkou zaujímavosťou je, že aj jeho matka Marjon Schuchhard hrávala futbal.

Detstvo vo Futbale
Záložník Frenkie de Jong, ako 5-ročný chalan hrával za ASV Arkel. Niet divu, keďže ako sme už spomínali, jeho otec hrával za ASV Arkel. Sami sa môžeme presvedčiť, že Frenkie de Jong miluje futbal.

„V meste som vždy s priateľmi hrával futbal. Bol to šport, ktorý som si užíval, keď som nemusel chodiť do školy.“

Sami vieme akú prácu aktuálne odvádza Frenkie de Jong v Barcelone. Jeho otec nám prezradil, že už od mladého veku sa o Frenkiho začali zaujímať viaceré kluby.

„Skauti boli už pri dverách, ak mal Frenkie päť rokov.“

Detstvo
Ak mal Holandský záložník 7 rokov, jeho otec ho považoval za dostatočne starého na to, aby mohol hrať súťažný futbal a práve, preto ho prihlásil na skúšky do Willema II a do Feyenoordu. Keďže Frenkie de Jong bol a je veľmi talentovaným hráčom podarilo sa mu v oboch skúškach uspieť a práve vďaka tomuto úspechu si musel vybrať jeden klub. Pravdu povediac jeho rodina vo výbere mali veľmi jasno, keďže boli skalnými priaznivcami Feyenoordu. Výber museli nechať na samotného Frenkiho, ktorý si nakoniec prekvapivo vybral klub Willem II.

Cesta k sláve
Svoju cestu k sláve Frenkie de Jong začal v mladežnickom klube Willema II. Postupne časom sa začal čoraz viac zdokonaľovať, rozvíjať a boli jasne viditeľne charakteristické črty a taktiež aj výdatne schopnosti. Jeho štýl hrania v tomto klube bol čoraz zvláštny, keďže vrátane jeho obdivuhodnej schopnosti, všetko robil najťažšie, ale pritom to vyzeralo veľmi ľahko. Sám tréner zdôraznil talent Frenkieho:

„Mal som rozhovor pre webovú stránku Willem II, kde sa ma pýtali na môjho obľúbeného hráča. Väčšina trénerov povie mena Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, ale povedal som Frenkie de Jong.“ Povedal Bogers.“

„To je prirodzený talent. Niektorí hráči musia veľmi veľa pracovať, aby dosiahli určitú kvalitu, ale Frenkie nemusel trénovať na to, aby ukázal svoju kvalitu.“

Frenkie de Jong po svojom debute 10. Mája 2015 počas svojho zápasu spravil neveľký dojem pre veľkolepé kluby, ako je napríklad: Ajax Amsterdam, PSV. Tak, ako všetci už vieme, Frenkie de Jong sa nakoniec rozhodol prestúpiť do Holandského klubu Ajax Amsterdam, v ktorom podpísal štvorročnú zmluvu.

Najskôr svoju prácu odovzdával rezervnému klubu Jong Ajax, v ktorom robil obrovské pokroky a úspechy, vďaka ktorým sa hneď po roku dostal k prvému tímu.
Frenkie de Jong sa z roka na rok zlepšoval. De Jong do Ajaxu prestúpil v roku 2015, do prvého tímu prestúpil v roku 2016 a hneď na to v roku 2017 pomohol tímu k finále, vďaka ktorému  získal ocenenie „Talent sezóny Jupiler League“.


Frenkie de Jong sa stal vyhľadávaním hráčom pomedzi špičkovými klubmi, ako je napríklad: Real Madrid, FC Barcelona, PSG, Manchester City, Tottenham, Manchester United. Práve tieto kluby mali obrovský záujem získať hráča pre svoj klub, keďže údajne svoje ponuky posielali samotnému klubu Ajax Amsterdam.
Nakoniec Holanďan sa rozhodol prijať ponuku od Katalánskeho klubu FC Barcelona. Nehovoriac, že tento klub doslova miluje. Do FC Barcelona prestúpil v januári v roku 2019, kde podpísal päťročný kontrakt zhruba za 75 miliónov eur. 1. Júla 2019 bol ten deň kedy sa mu oficiálne začal kontrakt. Svoj prvý debut za Katalánsky klub odohral 16. Augusta 2019 v Španielskej Liga LaLiga proti Athleticu Bilbao, ktoré vyhrali 1:0.

Trhová hodnota
Vďaka snahe a môžem si tvrdiť veľmi dobrej práce, ktorú odvádza, je jeho trhová hodnota aktuálne vo výške 90.00 miliónov eur.

Frenkie de Jong a Mikky Kiemeneym
Poďme sa teraz porozprávať o tých dvoch zaľúbencov. Určite každého z Vás zaujíma, ako to je medzi nimi, ako sa zoznámili a kto vlastne Mikky je.

Určite málokto vedel, že priateľka Frenkiho mohla byť sama športovou hviezdou. Už od detstva Mikky snívala len o jednom. Chcela sa stať profesionálnou hráčkou. Nakoniec si svoj sen splnila, keď nastúpila ako hokejová hráčka za Holandský tím HC Den Bosh.

 

Okrem toho si buduje svoju značku Mikkyki, kde predáva Mikiny, púzdra na telefóny a pod. Každý chlap, ale aj žena musí uznať, že Mikky naozaj očaruje svojou krásou. Už na prvý pohľad vidíme, že sa jedná o krásnu ženu. Niet divu, Mikky v roku 2018 bola korunovaná za kráľovnú Wagov v holandskom časopise FHM.

Frenkie de Jong a Mikky Kiemeney sa po prvýkrát stretli na strednej škole a od tohto momentu sú stále spolu.

Frenkie de Jong a nádherná Mikky tvoria pár už niekoľko rokov. Pár tvoria už od malého detstva, kde Frenkie de Jong hrával ešte za mládežnícky tím Willema II. Tomuto páru môžeme len závidieť. Častokrát môžeme vidieť ich nádherný spoločný úsmev.

Frenkie de Jong ma ďalšiu lásku, a to konkrétne Barcelonu.
Frenkie de Jong sa do Katalánskeho klubu zamiloval ešte predtým, ako stretol svoju lásku Mikky.

„Puyol, Xavi, Iniesta, Busquets, Gerard Piqué Dani Alves, Pedro, Messi, Eto o, Villa, Guardiola. Tím bol najlepší za všetkých čias. Bola radosť sledovať ich. “

Ako sme už spomínali, Frenkie de Jong bol milovníkom klubu FC Barcelona. Už, ako malý chlapec dostal od svojho starého otca Barcelonskú súpravu, kde na zadnej strane bol nápis Messi.

„Samozrejme, veľmi rád by som si zahral s Messim. Ale má takmer 31, musím sa poponáhľať (smiech). Pamätám si, keď som bol ešte malý, ako mi môj starý otec dal túto žiarivo zelenú barcelonskú súpravu s Messim na zadnej strane. Nosil som tento dres, až kým, mi nebola príliš malá.“

Fakty:
– Frenkie de Jong si vždy žiada číslo dresu 21. Dôvod je jednoduchý, číslo 21 je pocta pre jeho starého otca, ktorého narodeniny sú 21. apríla. Práve, preto si vždy vyberá číslo dresu 21.
– Stal sa 20. Holandským hráčom, ktorý kedy hral za FC Barcelona.

 

Zdroje: sportytell.com, lifebogger.com, transfermarkt.com, sportmob.com
Foto: lifebogger.com, instagram.com/mikkykiemeney, as.com, twitter.com/tphoto, klubfcbarcelona.sk

Peter
Sledujte ma