Frenkie de Jong: V prvom polčase sme robili zlé rozhodnutia

Po včerajšej tesnej výhre sa pred média postavil aj Holandský záložník Frenkie de Jong, ktorý zhodnotil priebeh hry a prezradil aj chyby, ktoré počas zápasu tím robil.

Vždy je dobre vyhrať, ale pravdepodobne je to takto lepšie…
“Áno, áno. Sme veľmi šťastní a spokojní s týmito tromi bodmi. To nám dáva obrovskú morálku po vypadnutí z Ligy Majstrov. Bolo to ťažké, najmä v druhom polčase, ale myslím si, že je to zaslúžený výsledok.”

Je to po zápase proti Bayernu viac ako víťazstvo?
“Víťazstvo týmto spôsobom dáva tímu veľa morálky a viery. Dnes sme veľa trpeli, ale ak nakoniec vyhráte, dá vám to veľkú vieru.”

Čo chýbalo k tomu, aby ste strelili gól skôr ?
“Myslím si, že najmä v prvom polčase sme mali… príležitosti na vytvorenie si vhodných šancí, no zlyhali sme v poslednej rozohrávke a robili zlé rozhodnutia pred bránkou. Verím, že práve to v prvom polčase chýbalo.”

Čo si myslíš o góle Lewandowského po prihrávke Raphinhi?
“Sme veľmi radi, že ho máme v tíme. Dnes urobil opäť rozdiel.”

Je to vec viery?
“Áno, chce to veľa viery. Musíte sa snažiť skórovať do poslednej minúty a to sa nám podarilo. Myslím, že bolo vidieť, že tím bol kvôli rozpisu trochu unavený.”

Foto: twitter.com/BarçaTimes