Frenkie de Jong: Vďaka Messimu som dnes mohol pekne skórovať

Po včerajšej výhre FC Barcelona sa pred média postavil 23-ročný záložník Frenkie de Jong, ktorý poskytol svoje pocity po víťazstve.

Bolo to vydreté víťazstvo. Vytvorili ste si veľmi veľa šancí, ale strelili ste len jeden gól. Vďaka tomu  bol záver nervózny.
“Prvý polčas bol z našej strany dobrý, ale Huesca dobre uzatvárala voľný priestor. Sme však šťastná z víťazstva, to je najdôležitejšie.”

Si autorom gólu, ktorý mužstvu zabezpečil tri body.
Áno, s gólom som spokojný. Snažím sa nabiehať vyššie, vďaka čomu mi Messi dnes mohol pekne asistentovať.

Ronald Koeman pred zápasom povedal, že záložníci by mali strieľať viac gólov. Boli tieto slová mierene práve tebe?
“V takýchto zápasoch, kedy sa súper bráni veľmi stiahnutý, je dôležité, aby záložníci nabiehali do pokutového územia. Leo mi dnes poslal dobrú loptu a dal som gól.”

Ako dôležité je pre teba strieľanie gólov?
Vždy som sa snažil strieľať góly, ale nie je to moja primárna úloha.

zdroj www.fcbarca.com
foto www.fcbarcelona.com