Gavi, jedna žltá karta za každých 3,75% faulov

Madridský denník AS upozornil na fakt, že Gaviho častokrát trestajú rozhodcovia žltými kartami.

17-ročný stredopoliar Gavi je bezpochyby jedným z najväčších talentov, ktoré La Masia v posledných rokoch priniesla. Španiel sa prebojoval do prvého tímu FC Barcelona aj k seniorskej reprezentácie Španielska pod vedením Luisa Enriqueho. Existujú však isté aspekty, ktoré by mal stredopoliar rozhodne zlepšiť.

Jedna sa konkrétne o fauly a žlté karty, ktoré mladík častokrát dostáva. V poslednom zápase proti Valencii Gavi videl tretie napomenutie v treťom zápase za sebou. Od momentu, kedy začal hrávať v prvom tíme, záložník fauluje v priemere 1,87% za zápas. Ešte viditeľnejšie je to v Španielskej reprezentácii, kde zaznamenal v priemere až 4,5% faulov na zápas. Sčítaním týchto štatistík dostane mladík žltú kartu v priemere každých 3,75% faulov.

Ak si porovnáme Gaviho so Sergiom Busquetsom, tak rozdiel je náramne viditeľný. Kapitán FC Barcelona fauluje v priemere 0,9% za zápas, čo je dvakrát menej ako Gavi. Tréner FC Barcelona Ronald Koeman je priam nadšený z agresivity Gaviho, nuž mal by ho naučiť vyhýbaniu sa žltých kariet.

Zdroj: as.com
Foto: as.com