Gavi: Pedri je skvelý hráč

Po veľmi pôsobivom výkone Španielska proti Kostarike sa Gavi rozprával so zástupcami médií zo skupiny PRENSA IBERICA. 18-ročný záložník v médiách porozprával o spolupráci s Pedrim, tréningoch pod dohľadom 52-ročného Španielského trénera Luisa Enriquého a o porovnaniach k Pelému.

O Pedrim
“Je to skvelý priateľ. Mimo ihriska prežívame skvelé chvíle a to sa odráža aj na ihrisku. Je to skvelý hráč a vďaka nemu je všetko oveľa jednoduchšie. Je radosť mať ho za spoluhráča.”

Kapitáni
“Atmosféra v tíme je veľmi dobrá, medzi mladými hráčmi aj veteránmi. Kapitáni: Busquets, Jordi a Koke nám dávajú veľmi dobre rady. Máme unikátnu chémiu.”

Luis Enrique
“Som veľmi vďačný trénerovi a jeho personálu za to, že mi veria. Dávajú mi veľa sebavedomia a takticky mi pomáhajú rozvíjať sa ako hráč. Stále mám veľa priestoru na zlepšenie a musím tvrdo pracovať. Tréner nás, stredopoliarov ( interiores), žiada, aby sme išli do pokutového územia a snažili sa dávať góly. Sme tím a všetci musíme brániť a snažiť sa strieľať góly.”

Zápas proti Nemecku
“Do každého zápasu ideme s ambíciou vyhrať. Náš cieľ proti Nemecku bude rovnaký ako proti Kostarike. Sme tím s veľkými ambíciami a v každom zápase dávame maximum, bez ohľadu na to, kto je súper.”

Blíženie sa k Pelému rekordu
“Je pôsobivé vidieť, ako sa moje meno objavuje v blízkosti legient ako Pelé. Dôležité je pomôcť tímu vyhrať tým, že zažijeme skvelé Majstrovstvá sveta. Žijeme sny. Ide to stále dookola a my nemôžeme prestať. Na každom tréningu musíme pracovať s rovnakým nadšením a chuťou napredovať.”

Foto: twitter.com/Fabrizio Romano