Gavi po zistení platov Christensena a Kessieho požaduje zvýšenie svojho platu

Vedenie klubu FC Barcelona sa naďalej snaží predĺžiť zmluvy s hráčmi, ktorí sú pre klub veľmi dôležitý. Denník Sport zverejnil informácie, že vedenie sa rozhodlo podniknúť kroky aj v rámci predĺženia zmluvy so 17-ročným záložníkom Gavim.

Katalánci v priebehu včerajšieho dňa oznámili predĺženie zmluvy Ronalda Arauja. Obranca zostane na Camp Nou na základe novej zmluvy minimálne do roku 2026. Celá pozornosť sa teraz obrátila na mladíka Gaviho.

Podľa denníku Sport, Katalánsky klub FC Barcelona ponúkne Španielovi novú zmluvu už budúci týždeň. Predpokladá sa, že mu Barcelona zvýši aj jeho plat.

Od svojho príchodu do prvého tímu bol Gavi fenomenálnym. Španielsky reprezentant sa vo veku 17 rokov stal jedným z najmladších futbalistov, ktorí kedy skórovali za Barcelonu. Dokonca v ligovej sezóne sa mu podarilo streliť dva góly a päť asistencií.

Vzhľadom na jeho vynikajúce výkony pritiahol na seba veľkú pozornosť klubov po celej Európe. Práve vďaka tejto pozornosti podnietil Gavi vedenie klubu, aby mu zvýšila plat.

Podľa zistených správ, Španiel požaduje zvýšenie platu najmä po zistení, čo Barcelona ponúka Christensenovi a Franckovi Kessiemu. Plat by sa mal u nich pohybovať okolo 6 miliónov eur.

Zdroj: barcauniversal.com
Foto: fcbarcelona.com