Gavi: Rešpektujem všetkých, ale nikoho sa nebojím

18-ročný Španielsky záložník Pablo Martin Páez známy, ako Gavi na turnaji Majstrovstiev sveta v Katare je jedným z kľúčových hráčov tímu Luisa Enriquého. Mladík sa zúčastnil rozhovoru pre Španielsky denník Marca, kde porozprával o poslednom zápase skupinovej fázy a o nadchádzajúcom súboji s Marokom.

Prehra s Japonskom
“Spočiatku to nebolo jednoduché. Chceli sme vyhrať, byť prví a pokračovať v dobrej nálade. Tréner nás upozornil, že toto je najťažší zápas, že nezáleží na tom, čo sme počuli, musíme to vedieť. A tak to aj bolo. Uplynul nejaký čas a začali sme veci vnímať inak. Sme v osemfinále, no sú tu aj veľmi kvalitné tímy, ktorým sa nepodarilo postúpiť. Musíme si teda skutočne myslieť, že tlak je privilégium.”

Chyby na turnaji
“Zápas proti Japonsku musí byť poučením pre to, čo príde. Našťastie sa táto prehra vyriešila a máme jasno v tom, čo musíme urobiť. Nestratíme koncentráciu na cieľ, ktorým je vyhrať majstrovstva sveta a urobíme to tak, že zostaneme verní tomu, čo sme robili celé tie roky. Bolo by to chybou vzdať sa všetkého, v čo teraz veríme. Musíme prijať svoje chyby, napraviť ich a hrať s väčším presvedčením ako kedykoľvek predtým. V každom zápase zo seba vydáme maximum.”

Ako hrať
“Vieme, že naša cesta bude vždy rovnaká. Stalo sa to, že sme prestali presúvať loptu zo strany na stranu, čo nám ide najlepšie. Z tohto zápasu sa máme čo učiť. Som si istý, že tím je na to dostatočne vyspelý.”

Zápas proti Maroku
“Očakávam veľmi ťažký zápas, pretože toto sú majstrovstvá sveta a my sme už vo vyraďovacej fáze. Ihrisko ukázalo, že Maroko je lepšie ako Chorvátsko a Belgicko, dva tímy najvyššej súťaže. Čo viac sa dá povedať? Videli sme, že je to skvelý tím kolektívne aj individuálne.

Vyhnúť sa Brazílii
“Toto je futbal, šport. Rešpektujem všetkých, ale nikoho sa nebojím. Samozrejme, že Brazília patrí medzi favoritov, ale nemá zmysel rozmýšľať nad tým, čo sa môže stať o štyri dni. Videli sme to s Japonskom. Musíme myslieť na ďalší zápas proti Maroku.”

Posledný rok a pol
“Snažím sa byť sám sebou, nič viac. Všetko sa deje veľmi rýchlo a dejú sa mi veci, ktoré som si nevedel ani predstaviť. Mám však veľa príbuzných, ktorí mi pomáhajú. Viem, kde som, kto som a odkiaľ pochádzam.”

Luis Enrique
“Čo môžem povedať. Pozná ma už dlho. Všetko, čo poviem, nebude stačiť. Súhlasím s trénerom, keď hovorí, že futbal je šou, šou. Chceme, aby Španielsko bolo s nami nadšené, aby bolo hrdé na našu hru, ktorú hráme. Je len jeden spôsob, ako vyhrať a my sa budeme snažiť z všetkých síl, ale ten spôsob je veľmi dôležitý. Som obzvlášť hrdý, keď ľudia chvália Španielsky futbal.”

Agresívna hra
“Chodím von len hrať futbal. Je pravda, že napriek veku nemám vrásky, na ihrisku sa ničoho nebojím, idem sa len zabaviť a vydať zo seba maximum. Neviem si futbal predstaviť iným spôsobom.”

Zdroj: marca.com, fcbarca.com
Foto: twitter.com/Barça Worldwide