Gaviho famózny výkon proti Realu

Zdieľať:

Barcelona pod érou Xaviho včera vyhrala svoju prvú trofej, a to symbolicky proti Realu Madrid. Na King Fahd Stadium sme triunfovali 3:1 po góle Lewu, Gaviho a Pedriho. Aj napriek skvelému výkonu od všetkých 11-tich hráčov sa dnes upriamime na druhého spomínaného Gaviho.

Áno, upriamime sa práve na toho vraj “preceňovaného” chlapca (ako ho nazývali viacerí fanúšikovia Realu Madrid) ktorý len vo svojich 18 rokoch ohromil svojim výkonom všetkých za televíznymi obrazovkami a zároveň ochromil celý tím Realu Madrid. Len k začiatku uvedieme, že mladý Pablo si pripísal včera na účet bilanciu 1 plus 1, keď v 33. minúte zápasu strelil gól a následne o 12 minút neskôr asistoval Lewandowskemu.

Góly a asistencie boli len minimum toho, čo včerajší muž zápasu predviedol. Štatistika Opta, ktorá monitorovala Gaviho výkon počas včerajšieho zápasu to len potvrdzuje. Gavi taktiež vytvoril najviac (3) šancí a vo finálnej tretine ihriska mal len o 2 prihrávky menej, než Pedri (25), no čo sa týka percenta úspešných prihrávok, tak tam nahral 18 – ročný Gavi klinických 87 percent, čo bolo o 7 viac, než Pedri.

Čo stojí ešte za zmienku je určite Gaviho práca vo vzduchu. Aj napriek svojej výške, ktorá činí len 173 centimetrov, bol Gavi schopný vyhrať až 3 vzdušné súboje. Mimo to prispel aj do defenzívnej činnosti, kde sa mu podarilo 2-krát vyhrať loptu a zachytiť prihrávku. V 89. minúte bol následne rodák z Los Palacios y Villa Franca vystriedaný Ansu Fatim. Po zápase si, však nezabudol prísť pre cenu najlepšieho hráča zápasu, ktorú, ako môžete vidieť, si bezprostredne zaslúžil.

zdroj: Mundodeportivo.com, Opta