Gerard Deulofeu: Do Barcy by som sa už nevrátil

Zdieľať:

28-ročný útočník Gerard Deulofeu bol veľkým klenotom Barcelonskej a Španielskej akadémie. Katalánsky útočník Gerard poskytol krátky rozhovor pre stanicu Cadena SER, kde porozprával o svojich začiatkoch v Barcelone. V rozhovore dokonca priznal, že by sa už nikdy nevrátil do Barcelony.

Barcelona
“V Barcelone som mal dve etapy a som veľmi vďačný, ale do Barcy by som sa už nevrátil. Môj čas vypršal. Prišiel som do víťaznej Barcelony, nie do prechodnej Barcelony, ako je tá teraz. Nebol som na správnej úrovni, nedodržiaval som to. Je ťažké sa s tým vyrovnať, ak nemáte správne prostredie alebo správnu mentalitu. Potreboval som pomoc a v tom čase som žiadnu nemal. Teraz už našťastie mám. Vtedy som si myslel, že to všetko bolo “boom”.”

Odchod
“Nie, nemýlil som sa. Bol som skvelý hráč, ale chýbala mi dôslednosť. Mal som jeden dobrý zápas a štyri zlé. Keď prídete do takejto Barcelony, musíte byť na úrovni tých mladých hráčov, ktorí žiaria na majstrovstvách sveta ako Gavi či Pedri. Na takých mladých hráčov majú úžasnú úroveň. Ja som takú nemal. Nepodával som také výkony ako ostatní útočníci Barcy. Musel som odísť. Tento “boom” ma prekonal.”

Reprezentácia
“Som pripravený vrátiť sa do národného tímu. To je moja mentalita, a tak to cítim. Nezáleží to odomňa, ale mám za sebou dve veľmi pravidelne sezóny a dosiahol som veľmi vysokú úroveň. Zaznamenal som veľmi veľký mentálny a osobný rozvoj. Už nie som ten Gerard z jednej dobrej hry a štyroch zlých, mám takú stabilitu, že som viditeľný v každej hre.”

Zdroj: as.com fcbarca.com
Foto: fcbarcelona.com

Peter
Sledujte ma