Gerard Piqué: Mohli sme dať dva alebo tri góly

Gerard Piqué včera strelil gól proti Dynamu, čo pomohlo Barcelone k trom bodom.

Si nahnevaný ?
“Zápas sme začali dobre. Mohli sme dať dva alebo tri góly, ale nestalo sa to. Vďaka tomu sme si zápas skomplikovali. Potom sme stratili kontrolu, hrali sme nepokojne. Najväčším plusom sú tri body.”

Čo sa deje s tímom ?
“Určité veci sa musia zlepšiť. V niektorých momentoch nebol pressing úplne dobrý. Zdá sa mi, že sme neboli dobre zkoordinovaní. V Lige Majstrov sme v dobre pozícii, a to musíme udržať. Musíme si to však preniesť aj do LaLigy.”

Dneska si strelil gól, kedysi tomuto klubu si strelil debutný gól
“Je pravdou, že ten gól nám dodal trochu kľud. Áno, ten gól si pamätám.”

Ako vyzerá situácia klubu ?
“Je taká, aká je… Barcelona je v procesu zmien. Myslím si, že boli nevyhnutné, pretože sme sa zjavne z roku na rok len a len zhoršovali. A v takomto veľkom klube sa to nemôže diať. Teraz budú voľby, v ktorých sa v nasledujúcich mesiacoch dozvieme výsledky. Nie je to ľahká sezóna aj kvôli tomuto. Život sa mení a my tiež. V LaLige sa musíme zlepšovať, a to budeme. Máme nových hráčov, ale času je málo. Musíme získať sebadôveru.”

Môže Barcelona vyhrať Ligu Majstrov ?
“Je normálne, že nás považujú ako favoriti. Musíme tvrdo pracovať. Máme dobrý tým a vďaka spoločnému úsiliu sa dostavia dobré výsledky. V sezóne zostáva ešte veľa zápasov. Nie je to ľahká sezóna, ale výsledky budú lepšie.”

zdroj www.fcbarca.com
foto www.fcbarcelona.com