Gerard Piqué: Pedri má veľkú šancu byť najlepším na svete

Zdieľať:

35-ročný obranca Gerard Piqué poskytol rozhovor pre Sky Sports. Španiel v rozhovore prezradil aj jeho detského idola a priznal, že Pedri by sa mohol stať najlepším futbalistom na svete.

Ktorý z tvojich spoluhráčov je najzábavnejší?
“Najzábavnejší je Dani Alves. Má 38 rokov a myslím si, že časom dospeje, no stále žartuje každú minútu.”

Kto bol tvojím referenčným bodom v detstve?
“Môj prvý obľúbený hráč, keď som bol veľmi mladý, bol Fernando Hierro, pretože som sa sústredil na hráčov z mojej pozície. Potom Rio Ferdinand, keď som mal možnosť s ním hrať, neskôr Puyol a Gabi Milito, vždy hráči z mojej pozícii.”

Aký bol tvoj najlepší moment?
“Keď sme vyhrali majstrovstva sveta.”

Ktorý mladý hráč sa môže stať najlepším na svete?
“Pedri má veľkú šancu byť najlepším na svete. Gavi na svoj vek je taktiež veľmi, veľmi dobrý. Musia sa rozvíjať, no treba priznať, že v Barcelone máme veľké talenty.”

Haland alebo Mbappe?
“Sú to dvaja z najlepších hráčov na svete. Sú veľmi mladí, majú potenciál vyhrať Zlatú loptu. Myslím si, že Haland je klasickejší útočník, strieľa veľa gólov a Mbappe je kompletnejší hráč. Môže hrať ako krídelník alebo ako útočník. Obaja sú skvelí. Nemal som možnosť hrať proti Halandovi, ale hral som proti Mbappemu. Ťažko si vybrať.”

Aký by bol pre teba najlepší moment Cristiana?
“V Manchestri hral viac ako krídelník, viac sa sústredil na šou, bol veľkolepejší. V Reale začal hrať ako útočník a bola to postava, ktorá strieľa veľa gólov a bola mimoriadne dôležitá pre víťazstvo v Lige Majstrov. Ťažko vybrať, ale možno Cristiano z Madridu, pretože vyhral viac trofejí.”

Ak by si mohol byť inou osobou, kto by to bol?
“Nechcem byť iným človekom. Som šťastný, že som taký aký som.”

Zdroj: fcbarca.com
Foto: twitter.com/barcacentre

Peter
Sledujte ma