Gerard Piqué: Toto El Clásico je viac než len zápas

Gerard Piqué poskytol rozhovor pred dnešným El Clásicom. Verí, že jeho mužstvo odohrá dobré stretnutie.

Čo znamená nadchádzajúce El Clásico
“Toto El Clásico je viac než len zápas. Je to niečo viac, ako len získať tri body. Toto je náš odkaz, môžeme poraziť Real. Víťazstvo nad večným rivalom by nám dodalo sebavedomie do ďalších zápasov.”

Favorit El Clásica
“Ak chce byť Real favoritom, nech bude. V Clásicu však favorit nie je. Oba tímy zastihne tento zápas v dobrej situácii. Mali sme niekoľko krízových momentov, ale teraz sa šplháme hore tabuľkou a mažeme zlý začiatok. História už ukázala, že tento zápas je úplne odtrhnutý od dynamiky tímov.”

Ansu Fati
“Kluby, ako Real a Barceloa vždy potrebujú hráča, ktorý bude strieľať góly a rozhodovať o osude zápasov. Potrebujeme niekoho takého najmä teraz, keď odišiel Leo Messi. Musíme však byť realistickí a nemôžeme naložiť na Ansu takýto tlak.”

Podobnosť medzi Viniciusom a Fatim
“Vinicius je rýchly a viac “elektrizujúci”. Ansu má na druhej strane dar na strieľanie gólov.”

Zranenie Jordiho Albu
“Nemáme nikoho, kto by mohol nastúpiť a zaskočiť za Jordiho. Dáva nám veľa a naposledy to dokázal svojimi centrami, nábehmi do pokutového územia a dokonca gólmi.”

Prognóza
“Som si istý, že odohráme dobrý zápas.”

Foto: twitter.com/Barça Worldwide