Gerard Piqué: Tri body na Camp Nou pre Real Madrid boli nespravodlivé

Zdieľať:

34-ročný obranca Gerard Piqué poskytol rozhovor pre Movistar, v ktorom porozprával o nachádzajúcom zápase proti Realu Madrid.

Pocity
“Je to titul a všetci oň bojujeme tak, ako sme to ukázali v histórii. Túžime po tom, aby sme zodvihli pohár. V semifinále nás čaká hlavný chod, El Clásico a bude to ťažké. Myslím si však, že sme v správnom momente. Rastieme. Som optimista, pokiaľ ide o dobrú konkurenciu, výhru a postup do finále.”

Madrid
“Real si udržiava základ, ktorý mu v minulosti priniesol veľa úspechov. V strede poľa s Casemirom, Kroosom a Modricom poznáme veľmi dobre a ich úroveň bola celé tie roky veľmi vysoká. Benzema a Vinicius sú na najvyššej úrovni, gólovo aj herne. V obrane sú tímom, ktorý sa výborne vracia a bez lopty sa cítia pohodlne. Už roky je to rovnaký základ, je to tím, ktorý veľmi dobre poznáme, vieme, že ma vysokú úroveň, ale môžeme im ublížiť.”

Situácia v Barcelone
“V situácii, v ktorej sa nachádzame, vás každé víťazstvo posilňuje. A ak získame titul, dodáme si sebavedomie na niekoľko nasledujúcich mesiacov. Vďaka tomu budeme rásť ako tím.”

Prvé El Clásico v tejto sezóne
“Pre mňa bolo nespravodlivé, že na Camp Nou získali tri body. Pamätám si akciu Desta za stavu 0:0. Bola veľmi jasná a keby sme trafili, išli by sme do vedenia a zápas by bol iný.”

Nový superpohár
“Súčasný formát je komplikovanejší, dáva každému viac šancí na výhru, pretože máte jeden zápas v semifinále a v súčasnom futbale, keď sa účastníci prezentujú na vysokej úrovní. Budú to dva veľmi vyrovnané zápasy, v ktorých budete musieť tvrdo pracovať. U oboch je kurz 50:50.”

Zdroj: as.com, marca.com, fcbarca.com
Foto: marca.com, MARCATV

Peter
Sledujte ma