Gerard Romero: Frenkie de Jong prestúpi do Manchester United na 95%

Spoľahlivý novinár Gerard Romero v priebehu včerajšieho dňa hodil obrovskú „bombu“ pre fanúšikov Katalánskeho klubu FC Barcelona, keď informoval, že Holandský záložník Frenkie de Jong môže prestúpiť do Anglického klubu Manchester United na 95%. Klub by mal za hráča dostať okolo 80 miliónov eur.

Gerard Romero informuje, že tento prestup je čisto z ekonomického rozhodnutia.

25-ročný záložník niekoľkokrát verejne oznámil, že chce naďalej odvádzať prácu v Barcelone, pričom tréner prvého tímu FC Barcelona Xavi Hernández túto informáciu potvrdil.

Podľa zistených správ za tento prestup stal hlavne nový šéf Manchestru United Erik ten Hag, ktorý požadoval jeho prestup.

Osobne som toho názoru, že záložník nie je na predaj. Je pravda, že vďaka jeho prestupu Barcelona získa finančné prostriedky, no na druhej strane je to mladý záložník, ktorý aj napriek “hejtom” odvádza veľmi dobré výsledky. Už niekoľkokrát Barcelone pomohol… Je to záložník, nie útočník, jeho úloha nie je strieľanie gólov.

Zdroj: barcauniversal.com
Foto: twitter.com/Frenkie de Jong