Guardiola sa zaujíma o Busquetsa

Podľa Katalánskych novín El Nacional tréner Anglického klubu Manchester City Pep Guardiola povedal Sergiovi Busquetsovi, že „dvere v Etihad Stadium sú dokorán otvorené.

33-ročný veterán je naďalej dôležitým hráčom FC Barcelona pod vedením Xaviho Hernándeza. Španielsky reprezentant je v poslednom čase častokrát kritizovaný, a to najmä kvôli jeho doterajším výkonom. Nehovoriac o tom, že Barcelona v poslednom čase stavia na mladých hráčov, čo by mohlo pre Sergia Busquetsa znamenať koniec kariéry v Barcelone.

Príležitosť ísť do Anglicka
Tréner Manchester City Pep Guardiola pevne verí, že Sergio Busquets má pred sebou ešte niekoľko rokov, aby mohol hrať na najvyššej európskej úrovni. Hráč veľmi dobre vie interpretovať pozičnú hru a práve to oceňuje Pep Guardiola. Existujú rôzne fámy, že stredopoliar Anglického klubu Fernandinho môže opustiť klub a práve Sergio Busquets by sa mohol stať vhodnou náhradou. Anglický klub by mu mohol poskytnúť 5-ročný kontrakt.

Osobne si myslím, že sa znovu objavujú rôzne špekulácie ohľadne prestupov hráčov. Ako som už dávnejšie spomínal, Sergio Busquets pre Barcelonu už dávno skončil. Nemôžem tvrdiť, že Katalánskemu klubu nepomohol, ale jeho čas v Barcelone už skončil. Čo sa týka tohto prestupu, ak je to pravda, Barcelona by sa ho mohla zbaviť, aby získali financie, nuž osobne si myslím, že Sergio svoju kariéru ukončí v Barcelone a neprestúpi do žiadneho klubu.

Zdroj: fichajes.net
Foto: fcbarcelona.com