Hráči, ktorí nazbierali najmenej minút v sezóne 2021/22

Viacerí hráči prvého tímu FC Barcelona sa dostali do reprezentačnej prestávky s veľmi malou účasťou v prvom tíme.

V niektorých prípadoch im Koemanov odchod môže veľmi prospieť. Najjasnejším prípadom je Riqui Puig, ktorý zatiaľ odohral iba 123 minú. Týmto minútam vďačí hlavne nástupcom náhradného trénera za Ronalda Koemana.

Najmenej minút v klube odohral obranca Samuel Umtiti, ktorý v tejto sezóne neodohral ani len jednu minútu. Stredný obranca ma častokrát problémy s kolenom, ktoré penalizovali jeho účinkovanie v klubovej elite. Klub ho niekoľkokrát vyzval, aby odišiel, ale Umtiti sa vždy rozhodol zostať. V tomto prípade mu môže pomôcť nový tréner Xavi Hernández, ktorý jasne naznačil, že všetci hráči pod jeho pôsobením začínajú od nuly.

Ďalším hráčom je Kun Agüero, ktorý v klube odohral 151 minút. V tomto prípade hlavnú rolu hralo zranenie. Argentínčanovi nedávno zistili srdcovú arytmiu, čo znamená, že vynechá minimálne ďalšie zápasy na tri mesiace.

Pedri sa taktiež v tejto sezóne zúčastnil veľmi zriedka. Na trávniku sme ho mohli vidieť len 152 minút. Aj v tomto prípade môžeme polemizovať, že sa jednalo o svalové zranenia.

Ďalšími hráčmi, ktorí v klube odohrali veľmi malo minút je aj brankár Neto (180 minút) a v Demirovom prípade to bolo 187 minút.

Zdroj: sport.es
Foto twitter.com/Barça Buzz