Hráči už nebudú mať posledné slovo pri návrate zo zranenia

Návrat Xaviho Hernándeza je návalom radosti pomedzi fanúšikov katalánskeho klubu FC Barcelona. Nový tréner si začína robiť všetko po svojom a hráčom to evidentne neprekáža.

Oscar Mingueza, Nico González a Éric García v nedávnych rozhovoroch chválili nového trénera, pričom zdôraznili, že im veľmi pomáha a jasne komunikuje, čo od nich očakáva. Sústredia sa na to, čo môžu zlepšiť a zároveň zachovať štýl Barcelony. Spomínaní hráči ubezpečili, že predstavy Xaviho sú jasné a, že nemajú nič proti tomu, že sa v šatni opäť zaviedla disciplína, ktorá v posledných rokoch chýbala.

Xavi Hernández sa obklopil ľuďmi, ktorým dôveruje a postupne robí zmeny v rôznych oblastiach klubu. Teraz sa venoval hlavne zdravotníkom, no podľa Katalánskeho denníka Sport sa dotkne aj oblasti metodiky, športového manažmentu a skautov v akadémii. Nebude sa sústrediť len na prvý tím. Z hľadiska zranení sa už rozhodol, že nemôže nič riskovať a musí sa vyhýbať opätovným zraneniam. Nový šéf fyzioterapie Carles Naval chce na tento účel obmedziť rozhodovanie hráčov.

Dobrým príkladom je Pedri, ktorému sa svalové zranenie zopakovalo až dvakrát. Podľa Madridského denníka AS sa stredopoliar do hry vrátil priskoro a teraz na to doplatil. Rozhodne je vylúčený na nasledujúci zápas proti Espanyolu a otázny je pre neho aj zápas proti Benfice. Denník informuje, že Španiel potrebuje ešte 10 tréningov s mužstvom, aby dostal od lekárov zelenú. Horšie na tom stoja ďalší hráči, ako napríklad: Ansu Fati a Ousmane Dembélé, ktorí sa aktuálne ešte nevrátili do skupinového tréningu. Francúz by sa mal vrátiť skôr ako samotný hráč Ansu Fati. Predpokladá sa, že Ousmane Dembélé dostane zopár minút v zápase proti Villarealu alebo Betisu. Nedávnou kľúčovou zmenou je to, že hráči už nebudú mať posledné slovo po návrate zo zranenia. Budú môcť vyjadriť svoj názor, ale nebude dôležitejší ako názor lekárov a trénerov v čase rozhodnutia.

Foto: fcbarcelona.com