Iñaki Peña bol zaregistravaný ako hráč prvého tímu

V priebehu dnešného dňa oficiálna stránka Katalánskeho klubu FC Barcelona na svojich sociálnych sieťach informovala, že brankár Iñaki Peña bol úspešne zaregistrovaný, ako hráč prvého tímu a bude nosiť dres s číslom 13.

23-ročný gólman Iñaki Peña sa dnešným dňom stal oficiálne hráčom prvého tímu FC Barcelona. Počas sezóny bude obliekať dres pod číslom 13, ktoré v rokoch 2019 až 2022 obliekal brankár Neto Murara.

Od La Masie až po Camp Nou
Gólman Iñaki Peña hneď vo svojej prvéj sezóne Barça do 14 rokov vyhral ligu a bol jedným z kľúčových hráčov tímu. Neskôr sa v sezóne 2018/19 dostal do Barçy B.

V priebehu sezóny 2021/22 v zime odišiel na hosťovanie do Tureckého klubu Galatasaray, kde sa následne v lete 2022 vrátil na Camp Nou.

Gólman v aktuálnej sezóne 2022/23 zažil svoj prvý debutový zápas v prvom tíme v zápase proti Viktorii Plzni v skupinovej fáze Ligy Majstrov.

Zdroj: fcbarcelona.com
Foto: twitter.com/La Senyera