Iñaki Peña: Skomplikovali sme si situáciu, no napokon sa nám podarilo vyhrať

Po včerajšej výhre v súťaži Copa del Rey pred klubové média BarçaTV sa postavil gólman Iñaki Peña, ktorý porozprával o svojom druhom vystúpení za Barcelonu proti CF Intercity.

Tento zápas ukázal čaro Copa del Rey neutrálnym fanúšikom.
“Tento formát jedného stretnutia je náročný. Vedeli sme, že hráme proti tímu, ktorý sa vie dobre uzavrieť v defenzíve a pokúsi sa zaútočiť druhým tempom. Skomplikovali sme si situáciu, no napokon sa nám podarilo vyhrať.”

Mužstvo pôsobilo dojmom, že si pri každom súperovom vyrovnaní dokázalo opäť vytvárať šance. Báli ste sa o výsledok?
“Zápas sa predĺžil viac, ako sme čakali, do predĺženia a to vyvolalo neistotu. Vedeli sme, že musíme zaútočiť po krídlach, a tak ublížiť súperovi. Vedeli sme však, že to bude otázka času.”

Na osobnej úrovni môžeš byť rád, že si dostal šancu na Copa del Rey.
“Áno, viem, aku tu mám úlohu. Som veľmi rád, že tu môžem zdieľať miesto v bránke a nazbierať minúty.”

Je to veľká radosť zahrať si v Alicante na očiach svojej rodiny?
“Áno, narodil som sa tu. Odišiel som, keď som bol malý, ale bola tu za mnou celá moja rodina a priatelia, aby ma videli .”

Foto: twitter.com/Barça Universal