Iniesta: Jednou bych se chtěl vrátit do Barcelony

Legenda Barcelony Andres Iniesta stále působí na hřišti pro japonské Vissel Kobe.

Záložní mistr nedávno hovořil v rozhovoru pro BBC o své kariéře a o tom, co by mohl v budoucnu dělat.

Mluvil o svém starém klubu Barcelona , kde vyrostl a stal se jedním z největších záložníků své generace.

„ Barcelona byla jako zkouška v každém zápase a to jste museli zvládnout,“ řekl Iniesta .

„To je základ a pokaždé, když se musíte přizpůsobit prostředí, přizpůsobte se stylu, který se od vás vyžaduje – ale vždy dodržujte podstatu.“

Sedmatřicetiletý hráč pracoval s některými z nejlepších trenérů ve hře, ale neřekne, kdo byl nejlepší.

„Bylo by těžké poukázat na trenéra, který mě nejvíce ovlivnil, a to samé platí pro hráče, se kterými jsem hrál a od kterých jsem se učil,“ trval na svém Iniesta .

“Byl jsem v Barceloně a španělské reprezentaci ve velmi dobrých chvílích a byl jsem s nejlepšími světovými hráči a od všech jsem se poučil.”

Barcelona prochází těžkým obdobím a bojuje jak na domácí půdě, tak v Evropě, ale Iniesta věří, že se může dostat zpět na trať, přestože na stranu, ve které hrál, vypadala hodně daleko.

„Vždy uvidím Barcelonu v dobrém, protože stále vidím jiný tým,“ řekl.

„Od té doby se mnoho věcí změnilo. Hráči jsou přirozeně odlišní, ale stále existuje myšlenka, koncept.“

Zdroj: www.marca.com
Foto: www.marca.com