Iniesta: Veľmi rád by som sa vrátil do Barcelony

38-ročný záložník Andrés Iniesta poskytol rozhovor Taianskemu denníku La Gazetta dello Sport. V rozhovore sa vyjadril aj na zápas Barcelony proti Interu, no a v samom závere priznal, že by sa veľmi rád vrátil do Barcelony.

Zápas proti Interu a kontroverzia rozhodcov:
“Bol to pre Barcelonu veľmi zlý výsledok vzhľadom na následky, ktoré so sebou niesol. Zápasy proti Interu sú vždy vzrušujúce a ťažké. Kritizovať Xaviho? Sú chvíle, keď vyjadrujete svoje sklamanie. Podľa mňa boli diskutované akcie jasne a vzhľadom na dôležitosť zápasu, keď vás tieto rozhodnutia zasiahnu, beriete ich negatívne.”

Odvetný zápas
“Víťazstvo v odvetnom zápase je nevyhnutné na to, aby Barca zostala nažive v súťaži. Toto je kľúčový zápas. Inter má skvelý tím, takže Barcelona to bude mať ťažké. Očakávam, že Barca sa ujme vedenia a Inter bude vyčakávať na svoje šance, keďže teoreticky by im remíza mohla stačiť. V Lige Majstrov sú detaily dôležité, ak spravíte chybu, zaplatíte za ňu, ale Barcelona má skvelú príležitosť na renováciu a dúfajme, že bude úspešná.”

Nestabilita
“Z diaľky si myslím, že okolo Barcelony je určitá emocionálna nestabilita. Víťazstva dávajú obrovský impulz morálke, no stačí jedna prehra, aby sa pochybnosti vrátili a celkový duch tímu sa zhorší. Mysllím si, že Barcelona má výborný a kompletný káder. Práca odvedená od začiatku sezóny je vynikajúca a sebavedomie a nádeje musia zostať vysoké, nedajú sa tak ľahko ovplyvniť.”

Spomienky na zápasy s Interom v roku 2010
“Na vypadnutie a zranenie mám len negatívne spomienky. Nevedel som, či sa mi podarí ísť na MS, takže táto výzva bola pre mňa dvojnásobným sklamaním. Pamätám si, že v odvetnom zápase bola úžasná atmosféra, Bojanov zrušený gól, napätie… Ako som už povedal, zápasy s Interom sú vždy plné rôznych vecí, pretože tento tím má vždy skvelých hráčov.”

Druhá línia Barcelony
“Kariéra Sergia Busquetsa je jednou z najlepších v histórii futbalu. Gavi a Pedri majú po svojom boku niekoho, kto ich môže veľa naučiť, podporiť ich a pomôcť im prosperovať na ihrisko aj mimo neho. Sú to dvaja mladí hráči, ktorí majú teraz veľký význam, ale aj veľkolepú budúcnosť. Gavi a Pedri hrajú s veľkou prirodzenosťou, ľahkosťou, myslím, že necítia žiaden tlak, aspoň navonok pôsobia pokojne. Je jasné, že sa musia presvedčiť, ako sme to urobili s Xavim. Futbal nosia v sebe , nie je vidieť, že na ihrisku trpia alebo vyhýbajú zodpovednosti. Je vidieť, že ich hra baví a, že to vychádza z vnútra človeka, buď na to máte, alebo nie.”

Plány do budúcnosti
“Zostanem tu ešte jeden rok a potom sa uvidí. Rád by som sa vrátil do Barcelony, pretože je to môj domov, ale ešte neviem v akej funkcii: tréner, športový riaditeľ alebo niekto iný.V každom prípade musím najskôr trénovať a naďalej sa vidím ako hráč. Je pekné myslieť na niekoho, kto dal klubu toľko, to môže robiť, aj keď nehrá, ale treba splniť podmienky. Nemôžete povedať: “Neurobím nič, ale dovoľte mi, aby som sa vrátil.”

Messiho návrat
“Z diaľky sa mi to zdá komplikované, ale vo futbale človek nikdy nevie.”

Foto: marca.com