Ivan Rakitič: Chcem však hrať, nielen si užívať mesto, prechádzať sa a kúpať sa v mori…”

Absencia na predchádzajúcom zraze Chorvátska
„Zasiahlo ma, keď som čítal a počul, že som nechcel hrať za Chorvátsko. Nie je to pravda. Nikto po tom netúži viac ako ja a nikto nemá viac lásky k Chorvátsku ako ja. Nebol som v stopercentnej forme zhľadu na to čo sa dialo (uzatvorenie prestupového okna ) nechcel som spoluhráčom pokaziť náladu. Myslel som si, že by to bolo pre mňa a pre tím lepšie, ak si vyčistím hlavu a budem stopercentne fit.”

Situácia v Barcelone
„Neviem, čo sa stane. Chcem hrať a nebyť len súčasťou tímu. Budem sa snažiť aby sa táto situácia v následujúci zápasoch zmenila. Moja zmluva je platná ešte niekoľko rokov a niet lepšieho mesta pre futbal ako v Barcelone. Je to najlepší klub na svete. Chcem však hrať, nielen si užívať mesto, prechádzať sa a kúpať sa v mori…”

Rozprával si sa už s Valverdem a Bartomeuom ?
„Hovoril som už s ľuďmi v klube, všetci vedeli iné možnosti, ktoré som mal, to nie je tajomstvo. Stále chcem hrať za Barcelonu, chcem bojovať, aby celý tím videl, že som pripravený vždy, keď musím vybehnúť na trávnik a dať zo seba maximum. Fanúšikom chcem poďakovať za usporiadanie tohto minulého víkendu. Ak uvidím, že sa nič nezmení tak si sadneme znovu a znovu si pohovoríme.“

zdroje www.marca.com
foto www.marca.com