Ivan Rakitić môže dnes očakávať potlesk od fanúšikov

34-ročný stredopoliar Ivan Rakitić za Katalánsky klub FC Barcelona hral v rokoch 2014-2020, kde sa neskôr vrátil do Sevilly. Od svojho odchodu sa už objavil na Camp Nou, no vďaka pandémii Covid-19 sme nemohli byť svedkami, ako sa s ním fanúšikovia lúčia.

Stredopoliar Ivan Rakitić bol dôležitou súčasťou kádra pod trénerom Luisa Enriquého a Ernesta Valverdeho. S Katalánskym klubom sa mu podarilo vyhrať 13 titulov a odohral za ňu 310 zápasov, vďaka ktorým sa stal štvrtým cudzincom s najväčším počtom zápasov za klub. V tomto smere na prvom mieste je Lionel Messi za ním Alves a Mascherano.

Katalánsky klub sa s Rakitićom rozlúčil v roku 2020, no od tejto doby stredopoliar nemal možnosť sa rozlúčiť spolu s fanúšikmi Barcelony, pretože jeho posledné vystúpenia na Camp Nou sa odohrali počas pandémie s prázdnymi tribúnami. Podobne to bolo aj v ďalších dvoch spoločných dueloch.

Celkovo hráč v Barcelone vyhral štyri Španielske poháre, štyri Kráľovské poháre, dva Španielske superpoháre, Ligu Majstrov, Európsky superpohár a Majstrovstvá sveta klubov. Taktiež sa mu podarilo streliť 36 gólov a zaznamenal 42 asistencií. Práve vďaka týmto výsledkom môžeme zajtra na Camp Nou očakávať, že fanúšikovia mu budú tlieskať.

Foto: fcbarcelona.com