Joan Laporta: Najlepšie, čo môže byť pre Barcelonu, je milovať ju

Dobrý večer, ďakujem každému jednému za gratulácie. V prvom rade chcel by som sa poďakovať socios, ktorí sa zúčastnili týchto dôležitých volieb. Tieto voľby z nás robia viac ako klub. Sú najdôležitejšie v histórii, pretože sa konali v drsných podmienkach pandémie. Taktiež ďakujem socios, ktorí nás podporili. Rovnako veľká vďaka patrí aj riadiacej komisii za organizáciu týchto dôležitých volieb. Dnešný deň bol oslavou demokracie a Barcelony.

Ďakujem všetkým, ktorí nám pomohli v tejto kampani. Je to najdlhšia kampaň v histórii a vy ste nám umožnili to, že sme mohli vyhrať. Bez našich kolegov z kandidatúry by sme takto neuspeli. Zároveň by som sa chcel poďakovať ľuďom, ktorí sú s nami spriaznení, ale už nie sú medzi nami. Napríklad ním je Johan Cruyff. On je veľmi veľkou inšpiráciou všetkých prijatých rozhodnutí. Chcel by som sa taktiež poďakovať aj naším rodičom, vďaka ktorým sme sa stali socios.

Ďakujem hráčom a hráčkam, ktorí bránia naše farby. Aj oni sa zúčastnili týchto volieb a zaslúžia si všetko. Ďakujem aj médiám za profesionálnu prácu počas celej kampane.”

“Dnes uplynulo 20 rokov od debutu Messiho v detstve. A práve on dnes prišiel voliť vo voľbách. Prišiel hlasovať spolu so svojím synom. Pre mňa je to znamenie toho, že miluje Barcelonu. Sme veľká rodina a najlepší hráč na svete miluje Barcelonu. Povzbudíme ho, aby zostal, pretože to všetci z nás chcú. Všetci pôjdeme spoločne, aby sme čelili budúcim výzvam. Leží na nás veľká zodpovednosť, ale sme optimisti a myslíme na víťazstva. Nechceme upadnúť do katastrofy. Barcelona bude opäť v zdravej finančnej kondícii. Som presvedčený, že dosiahneme naše ciele a poradíme si s všetkými ťažkosťami, ktorým budeme čeliť.

Socios musia aj naďalej zostať majiteľmi tohto veľkého klubu. Keď hovorím, že musíme držať všetci za jeden povraz, mám na mysli aj ďalších kandidátov. Prosím o potlesk pre Víctora Fonta, Toniho Freixu a ich tímy. Prosím všetkých Barcelončanov, aby nemysleli len na to, čo Barcelona môže urobiť pre nich, ale aj na to, čo oni môžu urobiť pre ňu. Najlepšie, čo môže byť pre Barcelonu, je milovať ju. Milujme Barcelonu viac, než kedykoľvek predtým. Visca el Barça a Visca Catalunya!

zdroj www.fcbarca.com
foto www.marca.com