Joan Laporta: S trénerom vychádzam veľmi dobre

Joan Laporta, prezident FC Barcelona dnes pred odchodom na obed s úradmi Bayernu poskytol médiám krátky rozhovor, v ktorom sa vyjadril k vzťahu s Javierom Tebasom, trénerom FC Barcelona Ronaldom Koemanom a taktiež sa vyjadril na včerajší tweet od Enrica Masipa.

Ako pristupujete k zápasu s Bayernom?
“Vo veľmi dobrej nálade. Tieto zápasy chcete hrať. Neviem sa dočkať, je to návrat Ligy Majstrov. Hráme proti skvelému tímu, ale história nám hovorí, že sa vždy dokážeme dostať z ťažkých situácií.”

Existuje túžba po odvete?
“Máme túžbu vyhrať a byť konkurencie schopnými.”

Včera sa objavil tweet od Masipa, ktorý je interpretovaný ako odpoveď Koemanovi. Hovorili ste dnes s trénerom ?
“Išiel som sa pozrieť na tréning. Pozdravil som Koemana a podporil som ho. Vie, že nás čaká ťažký zápas a pricestuje k nám veľký rival v čase, keď nám chýbajú hráči, ale videl som ho sebavedomého. Všetko to zapadá do normálnych vzťahov medzi prezidentom a trénerom. Vychádzam s ním veľmi dobre, mám ho rád a má moju plnú dôveru. Trénerovi veríme, ma našu podporu a rešpektujem ho. Tweet Masipa je dôsledkom určitých vyhlásení, ktoré sa objavili. Enric má úplnú pravdu. Nejde tu o zvýšenie atmosféry, ale o zdôraznenie hodnoty práce, ktorú robíme všetci v klube. Od prezidenta, cez generálneho alebo športového riaditeľa až po trénera.”

Šéf vašej predchádzajúcej kampane povedal, že Koeman sa sám ničí.
“Nebudem zaobchádzať do týchto vecí. Každý môže vyjadriť svoj názor, aký len chce, rešpektujem to. Zdôrazňujem však, že vzťahy sú dobré a nemusíte v tom hľadať nič iné. Želáme Koemanovi šťastie, v podstate želáme šťastie sebe, pretože sme na jednej lodi, ideme rovnakým smerom, máme rovnaké ciele, zdieľame model, ktorí budujeme a neexistujú žiadne ďalšie rozdiely okrem toho, že každý môže vyjadriť svoj názor. Rozhovory sú plynulé.”

Nehrozí v prípade zlyhania nebezpečenstvo ?
“Nie.”

Hovorili ste v poslednom čase s Tebasom? Zdôrazňuje sa, že Messi neodišiel z finančných dôvodov
“S Tebasom som hovoril prostredníctvom Whatsappu, má inú verziu, ako ja a niekedy rozmýšľame iným spôsobom. Rešpektujem to, ale nestotožňujem sa s tým.”

Foto: fcbarcelona.com