Jordi Alba: Je to naša vina

Rozhovor pre média po zápase s Cádizom poskytol aj 31-ročný obranca Jordi Alba.

Atlético včera stratilo body, takže dnes ste mali príležitosť zlepšiť situáciu v lige. Ste z výsledku sklamaní?
“Áno, ale je to len naša vina. Sme na seba veľmi nahnevaní, v tomto zápase sme dominovali, súper si mohol hľadať príležitosti len na protiútoky. Premrhali sme jedinečnú šancu trochu dobehnúť Atlético. Tak to nemôže byť.”

Súperi v tejto sezóne strácajú body, Vám sa to v roku 2021 stalo po prvýkrát. Ukazuje to, že v tejto súťaží sa môže stať ešte veľa ?
Áno, do konca zostáva ešte veľa zápasov, ale nemôžeme pripustiť, aby sa takéto situácie opakovali. Žiadne výhovorky. Nevyužili sme dobrú príležitosť. Musíme si všetko premyslieť a preanalyzovať. Nesmieme pripustiť, aby sa to opakovalo.

Nehľadáš výhovorky, ale na druhej strane nie je jednoduché hrať proti súperovi, ktorý sa takto uzavrie v defenzíve.
Áno, Cádiz dobre bránil a sťažil nám hru. Vedeli sme, že to tak bude. Ale sme Barcelona, nemôžeme hľadať výhovorky.

Teraz Vás čakajú ďalšie zápasy a ďalšie výzvy. Ste pripravení?
Áno, musíme bojovať ďalej. Stále sme nevypadli zo žiadnej súťaže, hoci vieme, že sme v zlej situácii. Dnes sme sklamaní, nepodarilo sa nám vyhrať. Teraz sa musíme sústrediť na nasledujúce zápasy.

zdroj www.fcbarca.com
foto twitter