Jordi Alba: O rok začneme od nuly a budeme bojovať o prvenstvo

Zdieľať:

Po včerajšej výhre sa pred média BarçaTV postavil obranca Jordi Alba, ktorý zdôraznil, že od budúcej sezóny Barcelona začína od nuly.

Svojím gólom si zabezpečil postup do Ligy Majstrov. Spadol z Vás ten tlak po niekoľkých posledných týždňoch problémov?
“Naším cieľom bolo vyhrať ligu a bojovať až do samého konca. Táto sezóna bola pre nás veľmi ťažká, ale myslím si, že sme urobili veľkú zmenu a vyhrali veľa ťažkých zápasoch, ako bol tento. Betis je silný tím, takže je to dôležité víťazstvo. Zabezpečilo nám to postup do Ligy Majstrov, teraz musíme obhájiť druhú pozíciu.”

Je víťazstvo proti Betisu, ktorý je aktuálnym víťazom Španielskeho pohára, jedným z najdôležitejších výsledkov tohto roku?
“Áno, je pre nás dôležité vyhrávať, ale kľúčom by malo byť pravidelne vyhrávanie. Tým s najlepšou formou sa stáva majstrom. LaLiga pozostáva z 38 jázd a začali sme vyhrávať príliš neskoro. O rok začneme od nuly a budeme bojovať o prvenstvo.”

V tejto sezóne si dal niekoľko krásnych gólov. Ktorý bol najlepší? Dnešný alebo ten zo zápasu proti Atléticu?
“Bol to veľmi pekný gól, ale najdôležitejšie je víťazstvo pre mužstvo. Na ťažkom teréne sme sa prebojovali do Ligy Majstrov.”

O Ansu Fatiho sa musíte veľmi starať, pretože dnešný vstup na ihrisko ukázal, aký je to skvelý hráč.
“Áno, Ansu je hráč, ktorý týmto zraneniam veľa trpel. Je to hráč, ktorý robí rozdiel, takže som veľmi rád, že sa vrátil, tvrdo pre to pracoval. Určite nám dá veľa, dnes to dokázal, keď dal gól minútu po vstupe.”

Zdroj: fcbarca.com
Foto: twitter.com/infosfcb

Peter
Sledujte ma