Jordi Alba: Odohrávame veľmi dobrú sezónu

Po včerajšej výhre na Spotify Camp Nou sa pred média postavil aj 33-ročný obranca Jordi Alba, ktorý si v zápase pripísal gól a asistenciu. V pozápasovom rozhovore bol ľavý obranca nadšený, že zvýšili svoj náskok nad rivalom Realom Madrid.

Bodový náskok
“Odohrávame veľmi dobrú sezónu, hráme výborne a útočíme pressingom, dávame pozor, aby si súperi nevytvárali gólové príležitosti. Máme osembodový náskok a aj keď do konca sezóny je ešte dlhá cesta, je to veľmi dobrý rozdiel.”

Ťažkosti
“V prvom polčase sme si ťažko hľadali voľný priestor, pretože súper bol v defenzíve veľmi uzavretý, ale v druhom polčase sme už zápas lepšie pochopili a góly napokon prišli.”

Sťažovanie
“Nie som ten typ hráča, ktorý by sa sťažoval. Ak hrám, snažím sa  využiť svoje šance na maximum, ako dnes a keď nehrám, tak sa venujem povzbudzovaní a podpore mladíkov, aby videli ,aké to je hrať pre tento klub.”

Foto: twitter.com/barcacentre