Jordi Alba: Pokúsime sa v tejto sezóne získať trofeje, aby sme ich venovali Piquému

Po včerajšej výhre nad Almeríou sa pred klubové média Barça TV postavil aj obranca Jordi Alba, ktorý porozprával o priebehu stretnutia a rozlúčke Gerarda Piquého.

Nemyslíš si, že ste mohli vyhrať viac?
“Áno, mali sme veľa šancí, najmä v prvom polčase, ale strelili sme dva góly. Som spokojný s troma bodmi. Pred nami je ešte ťažké stretnutie v Pamplone. Toto je posledný zápas pred Majstrovstvami sveta. Pokúsime sa vyhrať, aby sme sa udržali v boji o prvenstvo. Som veľmi spokojný s hráčmi, trénermi a fanúšikmi.”

Dôležité víťazstva s Valenciou a Almeríou v boji o vedúcu pozíciu…
“Súhlasím. Keď nehrám, snažím sa podporovať spoluhráčov. Som veľmi šťastný. Keď vyjdem na ihrisko, chcem zo seba vydať maximum. Máme veľmi dobrú partiu hráčov a o tom, kto bude hrať, rozhodujú definitívne tréneri.”

Ako vnímaš Piquého ukončenie kariéry?
“Je to zvláštny pocit a smutný moment pre spoluhráčov a fanúšikov. Škoda, že odchádza, pretože pre klub urobil veľa. Poznám ho veľmi dobre a k ľuďom, ktorých pozná, je veľmi sentimentálny. Čakal som, že bude plakať. Tí z nás, ktorí sme s ním boli najdlhšie, o tom vedeli, ale nie kedy to bude. Piqué dal veľa Barcelone a Barcelona dala veľa Piquému. Bude nám chýbať a pokúsime sa získať trofeje v tejto sezóne, aby sme ich venovali jemu. Chcel by som sa rozlúčiť? Dúfam, že to tak bude aj v deň, keď príde rád na mňa, že to bude rovnaké.”

Foto: twitter.com/The Football Index