Jordi Alba: Robíme skvelú prácu

Pre televíziu Barça TV poskytol rozhovor aj obranca Jordi Alba, ktorý zahrnul víťazstvo tímu.

Čo toto víťazstvo znamená pre Barcelonu?
“Fanúšikovia boli veľmi oddaní, gratulujú tímu k forme. Šesť víťazstiev v rade, to nás veľmi teší. Robíme skvelú prácu. Pred pár mesiacmi bola situácia veľmi chúlostivá. Musíme sa stále zlepšovať. Sme spokojní s vykonanou prácou.”

Bol zápas s Realom kľúčom k posilneniu vášho rozvoja a dnešného víťazstva?
“Bolo to úplne iné stretnutie. Sevilla má veľmi dobrých a silných hráčov veľkej kvality, bol to ťažký zápas, ale mužstvo bolo pripravené a cítilo sa dobre. Bol to dobrý zápas, ktorý ukázal, že sa ďalej rozvíjame.”

Čím si vysvetľuješ, že mužstvo v poslednom čase dostáva menej gólov?
“Usilovne na tom pracujeme. Útočníci sa veľmi tlačia, čo uľahčuje nižšie umiesteným hráčom. Ľudia sa vždy sústredia na obrancov, ale je to tímová záležitosť a tím funguje dobre. Všetci sú prepojení. Aj ty, ktorí vybehnú od prvej minúty, aj ty ktorí zídu z lavičky. Veľa sme sa zlepšili, čo sa týka energie a ambícií. Je to vidieť aj na ihrisku.”

Pedrimu chýbalo strieľať góly ako dnes, však?
“Hovoríme o hráčovi neuveriteľnej pokory. Vždy je pripravený učiť sa od veteránov. Je veľká radosť sledovať, ako hrá s radosťou a sviežosťou, ktorú prináša, s jeho pôsobivou technikou… Som veľmi rád, že strelil tento gól, zaslúžil si ho svojou prácou a tým je, aký je.”

Foto: twitter.com/Barça Universal