Jordi Alba: Tento týždeň bol dôležitý a vyhrali sme oba zápasy

Jordi Alba dnes prihral na víťazný gól Gerarda Piquého proti Dynamu Kyjev.

Čakal si, že v dnešnom zápase budete tak trpieť?
“V prvom polčase sme mohli streliť viac ako jeden gól, ale neurobili sme to. V druhom polčase sme neboli dobrí v presingu a trápili sme sa. Súper si nevytvoril žiadne šance, ale dojem, ktorý sme zanechali, nie je dobrý. Myslím si však, že v prvom polčase sme hrali veľmi dobre. Musíme sa však zlepšiť oproti tomu, čo bolo v druhom polčase.”

Čo Vám v druhom polčase chýbalo?
“Pokračovať v hre s rovnakou intenzitou, ale to sa dá dosiahnuť tvrdou prácou.”

Gól musel streliť obranca…
“Áno. Gerard strieľa na obrancu veľa gólov. Pravda je taká, že dnes som mu poslal skutočnú perličku. Musel som to povedať, aby mi poďakoval (smiech).”

Ako sa cítiš? Mal si problémy s pravým členkom.
“Nie je to nič vážne, ale určite so mnou nie je všetko v poriadku.”

Teraz je pred Vami El Clásico.
“Tento týždeň bol dôležitý a vyhrali sme oba zápasy. Prípadná dnešná prehra by znamenala vypadnutie z Ligy Majstrov. Fanúšikovia dobre zareagovali, pomáhajú nám rozvíjať sa. V nedeľu očakávame ťažký zápas. Nezáleží na tom, v akej dispozícii alebo po akej sérii vás zastihne El Clásico, dúfame, že fanúšikom urobíme radosť a vyhráme.”

Foto: twitter.com/Barça Universal