Jordi Cruyff: Pred desiatimi rokmi keď ste vyhrali bitku v strede poľa, vyhrali ste vojnu

Zdieľať:

Jordi Cruyff na to, akým smerom sa podľa neho futbal uberá.
“Futbal sa zmenil nie len kvôli majstrovstvám sveta, ale celkovo. Pred desiatimi rokmi, keď ste vyhrali bitku v strede poľa, vyhrali ste vojnu. Momentálne to nie je také dôležité. Teraz je to o oblastiach”

Pokračuje…
“Musíte sa prispôsobiť, ale to neznamená opustiť svoj štýl. Guardiola je toho príkladom. Prispôsobil štýl Barcy v Anglicku rýchlejším tempom. Jedna vec neberie druhú. Ide o to, ako dôsledne a kriticky ste vo svojej obrannej oblasti a v oblasti súpera. Nie je to príliš fyzické, ale rýchlejšie. Prvý dotyk je smerom dopredu, nie horizontálne. Všimnete si to pri hraní anglických alebo nemeckých tímov.”

O zálohe Barcelony
“Myslím si, že ak hráte proti prechodnému tímu, budete trpieť ak sa nebudete vedieť prispôsobiť. Stred poľa bol dôležitejší. V závislosti od tímu, ktorí máte a ako je zostavený. Je nefér porovnávať stred poľa”

O Frenkie De Jongovi
“Čas ohľadom predaja Frenkieho uplynul. Dnes o tom nehovoríme. Vo futbale sú momenty a niekedy ich nedefinujú len futbalové problémy… Situácia fair play… Nie každý chápe, čo to je. Zmeny sú každý týždeň, no sú situácie a rozhodnutia, ktoré nie sú len futbalové. Ale čas prešiel a on má dôležitú úlohu. Bola tu možnosť, pretože dobré tímy vždy chcú dobrých hráčov, funguje to tak. Realita je taká, že je tu a hrá dôležitú úlohu. Je to milovaný hráč.”

 

zdroj : mundodeportivo

foto: marca