Jordi Cruyff: Toto je veľmi dôležité víťazstvo

Po včerajšej výhre na Camp Nou sa pred média postavil aj Jordi Cruyff, ktorý zhodnotil priebeh zápasu.

Zápas
“V posledných minútach sme za stavu 2:1 rozmýšľali, prečo nevedieme 3:0, ale nakoniec sme vyhrali. To bol náš cieľ a vďaka tomu zlepšujeme naše pocity. Toto je veľmi dôležité víťazstvo, keď sa pozrieme na to, ako vyzerala rada. Dôležité bolo aj zlomiť zlú sériu. Musíte vyhrať a presvedčiť doma. Mali by sme sa navyše motivovať.”

Ansu sa vrátil
“Celú sezónu mal problémy. Tu je potrebná duševná sila a viera. Nie je to vždy vidieť, pretože mužstvo hrá a on tam nie je. Nechajme ho cítiť adrenalín z hier. Ansu v dobre forme je predanou hodnotou v každom tíme.”

Plány
“Zatiaľ nehovoríme o nadchádzajúcej sezóne. Rozprávať sa o takýchto veciach na verejnosti je nevhodné. Dnes strelil Memphis Depay prvý gól, ktorý sme tak potrebovali. Otvoril zápas a bol nebezpečný počas celého zápasu. Adama? Dnes tréner vsadil na Memphisa. Na to slúži široký káder. Teraz nehovoríme o niektorých témach.”

Zranenie Gerarda Piquého
“Piqué sa tímu dlho angažoval. Nastúpil v niekoľkých zápasoch až do úplného konca, no dnes sa mu to nepodarilo. Keď je na ihrisku, pomáha tímu. Dáva sebavedome dozadu a má vodcovskú mentalitu. Uvidíme, či sa čoskoro vráti do hry, keďže čoskoro hráme ďalší veľmi dôležitý zápas.”

Foto: twitter.com/capricorn