Josep Maria Bartomeu: Nemám dôvod rezignovať

Zdieľať:

Po spočítaní hlasov o vyslovenej nedôvere Josepa Maria Bartomea sa prezident Barcelony rozhodol zodpovedať na pár otázok. Samozrejme, že mu novinári kládli viac otázok, nuž portál Klub FC Barcelona vybral len páru z nich.

Predošlá sezóna
Keď sa skončila predošlá sezóna museli sme, čo najskôr podniknúť nové kroky. Získať pre tím nového trénera, vyrovnať sa s najneobvyklejším prestupovým obdobím v histórii, v ktorom sme museli doladiť naše športové potreby z finančného hľadiska. Z tohto dôvodu bolo jasné, že musí svoje príjmy chrániť a zaviesť tak nové metódy na znižovanie výdavkov.

Predlženie kontraktu s kapitánom Barcelony
Počas predošlého leta som musel obhajovať dobro Barcelony, ktorá sa mala stať najlepším tímom histórie. Leo Messi mal dôležitú zmluvu, kde jeho zmluva bola takmer u konca. Najdôležitejšou prioritou bolo získať pre Messiho nový kontrakt, aby ešte zostal v tíme. Nuž neskôr som sa rozhodol, že s týmto procesom nebudem vystupovať vo verejnosti. Nebolo vhodné zahájiť verejný dialóg s našim kapitánom. Dokonca to ani teraz neurobím. Obvinili ma, za to, že som si chcel z finančných dôvodov vynútiť prevod, aby som „zachránil rozpočet“. Nebolo to tak. Budem brániť záujmy … Všetko, čo je spojené s Messim.

Nový tréner
Ronald Koeman nám zaručil zachovanie futbalovej myšlienky, mal skúsenosti so správnym charakterom, aby mohol čeliť renovácii celému kádru. Som mu za toto všetko vďačný za to, že za zložitých okolností prijal náš návrh. Musel sa angažovať do ťažkých a neobvyklých rozhodnutiach. V kontexte veľmi zložitej finančnej situácie. Jeho osobnosť a rozhodnutia už prinášajú výsledky. Koeman sa zameriava na dobro tímu, bez ohľadu na ich mená a vek. Všetky jeho úspechy budú úspechmi pre všetkých culés. Starajme sa o neho a vážme si ho.

Opäť FC Barcelona získa hrdosť a radosť
V tomto tíme s Messim a mladými talentmi a skúsenými hráčmi, opäť získame hrdosť a radosť z Barcelony. Vždy sme kládli záujmy klubu nad všetkými ostatnými klubmi. Vždy som vravel, že chcem, aby Lionel Messi práve v Barcelone ukončil svoju kariéru. Ja verím, že v tejto sezóne vyhráme viac ako jednu jedinú trofej.

Hlasovanie nedôvery Bartomea
Vážime si každý jeden hlas kto zahlasoval na návrh vyslovenej nedôvery. Nesnažili sme sa nič paralyzovať. V jednej chvíli sa zdalo, že niektoré podpisy sú nepravdivé, takže sme sa o toto cele museli postarať.

Všetci sú nahnevaný
Chápem prístup všetkých, som empatický. Nielen Leo, všetci sme nahnevaní na výsledky z konca sezóny, hnev je normálny. Všetci tu sme ambiciózni a chceme naďalej vyhrávať.

Spokojnosť
Získali sme 22 trofejí, iba v predchádzajúcej sezóne sme nezískali žiaden titul Takže s pohármi môžeme byť len a len spokojní.

Rezignácia
Čakajú nás ťažké chvíle a musíme sa podieľať na tých najlepších rozhodnutiach aké len môžu byť. Nemám dôvod rezignovať. Bol by to zlý čas nechať klub v rukách riadiaceho výboru, ktorý by nebol schopný robiť dôležité rozhodnutia, ktoré robíme každý deň. Sociós rozhodne či by som mal zostať na danom mieste.

zdroj www.fcbarca.com
foto www.fcbarcelona.com

Peter
Sledujte ma