Jules Koundé: Xavi je veľkým dôvodom, prečo som tu

V priebehu včerajšieho dňa FC Barcelona oficiálne oznámila príchod 23-ročného obrancu Julesa Koundého. Obranca sa zúčastnil krátkeho privítacieho rozhovoru, v ktorom dal jasne najavo, že Barcelona je veľkým krokom k jeho futbalovej kariére.

“Veľmi sa teším z tejto príležitosti. Podpísal som zmluvu s veľmi veľkým klubom. Teším sa na stretnutie so spoluhráčmi.”

“Viem, že Sevilla je skvelý klub, ale myslím si, že príchod do Barcelony je veľkým krokom v mojej kariére vo všetkých smeroch.Chcem súťažiť a vyhrať veľa trofejí, preto som tu.”

“Pre tých, ktorí ma nepoznajú, som dynamický hráč s množstvom energie. Som dobrý v držaní lopty, v bránení, som veľmi agresívny, ale predovšetkým som hráč, ktorý v zápasoch vynakladá maximálne úsilie.”

“Xavi je veľkým dôvodom, prečo som tu. Jeho herná vízia alebo herný plán ma úplne presvedčila a som nadšený, že môžem začať pracovať s tímom. Je jasné, že futbal vnímame rovnako.”

“Chcem urobiť maximum, aby som získal, čo najviac minút, aby som dobre zapadol do tímu a bol dôležitý pre klub.”

“Mám ciele, ale nedávam si limity ani kolektívne, ani individuálne.”

“Chcem sa učiť, prichádzam do skvelého klubu so skvelými hráčmi… Mnohí z nich vyhrali množstvo trofejí. Som pripravený ich počúvať a učiť sa od nich.”

“Moja oslava? Som veľký fanúšik Kobeho Bryanta, moja oslava je Black Mamba a je to na jeho počesť.”

Zdroj: twitter.com/ FC Barcelona, instagram.com/barcaaround
Foto: twitter.com/Barça Universal