Junior Firpo: Hral som oveľa častejšie, než som očakával

Junior Firpo sa zúčastnil akcie na Instagrame, kde porozprával o súčastnej situácii v hre a v Barcelone

Karanténa
Uvidíme či nakoniec prestanú ľudia zomierať a všetko sa bude môcť vrátiť do normálu. Futbal je teraz na vedľajšej koľají, ale uvidíme či sa čoskoro vrátime do hry. Keď to bude bezpečné a vláda tak rozbehne, urobíme to. Zdravie je najdôležitejšia vec.

Časť trávený doma
“Veľa času venujem tréningom, našťastie mám dobrú posilovňu a záhradu. Odpočívam len v stredu a v nedeľu, tak, ako požadujú ľudia z klubu.”

Lionel Messi
“Nemal som to šťastie sledovať iných veľkých hráčov, ale z tých, ktorých som videl, je Leo bezpochyby najlepší. Jeho kvalita je nespochybnitelná a k tomu má veľmi veľký vplyv na hru a už roky sa drží na najvyššej úrovni. Uplynie veľa času, kým sa objaví niekto ako on.”

Hra
“Keď som sa presťahoval do Barcelony, hral som oveľa častejšie, než som očakával. Keď som prišiel, veľmi dobre som vedel, kto je predo mnou. Som veľmi spokojný, že som tu. Je to moja prvá sezóna, stále sa adaptujem a mal som dobré momenty. Na jednej strane som hral viac, než som očakával, na druhej strane som nehral najlepšie, ale pritrafili sa aj dobre zápasy. Dám zo seba všetko, nechýba mi túžba ani motivácia.”

Betis
“Hrali sme s Barcelonou na Camp Nou a predviedli sme skvelý výkon. Pamätám si, že sme vyhrali 2:0 do polčasu a v ten deň mi vychádzalo všetko. “

Vzťahy
“Priatelím sa s Ansum Fatim a Frenkiem de Jongom, ktorý od samého začiatku veľmi dobre hovorí po španielsky. Sme mladí a máme podobné záujmy. Držím sa aj pri Francúzoch: Umtiti a Dembélé, aj pri Semedovi a takisto, aj pri veteránoch, ako napríklad Rakitic. Semedo a Dembélé sú nepochybne rýchli, ale Martin Braithwaite je na krátky vzdialenosti takisto rýchly.”

Spomienky
“V profesionálnom futbale sú dobrí všetci hráči, ale predtým mi najviac problémov robil Salvi z Villanovensce. Je rýchly, onedlho ho získal Cadiz.”

Budúcnosť
“Keď ukončím kariéru, mohol by som byť agentom. Nech moja agentúra pre mňa o 15 rokov pripraví miesto.”

zdroj www.fcbarca.com
foto www.as.com