Junior Firpo: Vrátiť sa do úlohy náhradníka bude ťažké

Junior Firpo sa zúčastnil tlačovej konferencie, v ktorej odpovedal na pár otázok.

Pred rokom si hral na tomto štadióne v drese iného tímu. Čo pre teba zmena hrať na Giuseppe Meazzu v drese Barcelony? Predstavovali ste si to ?
“Čelil som Európskej lige úžasnému tímu, ktorým je Miláno. Teraz hrám v Lige Majstrov, a to v Barcelone. Je to pre mňa úžasná zmena. Nabieham na dynamiku tímu. Zajtra chceme odohrať dobrý zápas a získať tri body.

Aký má na hráčov vplyv odohrať zápas, v ktorom o nič nejde?
“Chceme vyhrať každý zápas, pretože sme Barca. Teraz to musíme urobiť takisto, hoci s nami nie je niekoľko dôležitých hráčov a priletelo niekoľko hráčov, ktorí hrávajú pomenej. Vďaka našej predchádzajúcej hre sme sa postarali o to, že zajtra môžu zahrať hráči, ktorí nehrávajú často. Na Ligu Majstrov sa môžeme tešiť všetci.”

Zastupuješ Jordiho Albu, ktorý je „Najlepším spolupracovníkom“ Messiho na trávniku. Ako sa darí spolupracovať s Messim tebe a o, čo ta Leo na trávniku prosí ?
Leo a Jordi hrajú spolu veľa rokov a práve, preto sa rozumejú takmer naspamäť. Myslím si, že v posledných zápasoch sme sa snažili hľadať jeden druhého, predovšetkým ja jeho, pretože naša hra ním vždy prechádza. Stále sa navzájom spoznávame, snažím sa hrať lepšie a lepšie a taktiež rozumieť si s jeho pohybom, aby mohol strieľať góly.”

Ako sa cítite ? Ako hodnotíte svoje zlepšenie v nedávnych stretnutiach ?
Práve teraz sa cítim veľmi dobre. Tieto mesiace sú ťažké, pretože si musím zvyknúť na úplne iný štýl hry, hrať spolu s najlepšími hráčmi na svete a vyhrať každý jeden zápas. Vždy musíte dať zo seba maximum, aby ste dosiahli adekvátnu úroveň Barcelony. Chcem dennodenne pracovať, aby som bol pripravený, keď tréner rozhodne, že by som mal hrať.”

Je možné, že zajtra budete hrať menej intenzívne, ako súper ?
“Myslím si, že nie. Máme iných hráčov, ktorí sa v Lige Majstrov chcú ukázať v dobrom svetle. Chceme vyhrať”

Tvoj bývalý spoluhráč Joaquín vo veku 38 rokov strelil svoj prvý hetrik v kariére. Leo má 32 rokov a na konte ma 35 hetrikov. Čo bude robiť vo veku 38 rokov?
Leo je najlepší na svete a určite aj v histórií. Neviem či niekoho takého ešte uvidíme hrať. Hrať po jeho boku je cťou. Messi bude strieľať góly tak dlho, ako sám bude chcieť. Podľa môjho názoru bude hrať ešte dlho, jeho posledné slová boli vytrhnuté z kontextu. Každý víkend ukazuje, že naďalej chce byť najlepším. Je to neuveriteľné.

Čo ti v Barcelone ešte chýba ?
“Chýba mi to, aby som si našiel svoje miesto a robil to, čo som robil v Betise. Tam sme však hrali na päť obrancov a začali sme z oveľa vyššej pozície ako v Barcelone. Myslím si, že medzi týmito futbalistmi bude adaptácia jednoduchšia. Každý sa mi snaží pomôcť. Myslím si, že zlepšenie v porovnaní so začiatkom sezóny je viditeľné.”

zdroj www.fcbarca.com
foto www.fcbarcelona.com