Juventus ma v pláne získať Jordiho Albu

Luisa Miquela Sanza od Katalánskeho denníka SPORT informuje, že Taliansky klub Juventus v priebehu januára budú hľadať skúseného ľavého obrancu, ktorý dokáže klubu pomôcť. Podľa denníka by ním mal byť skúsený 33-ročný obranca Katalánskeho klubu FC Barcelona Jordi Alba.

33-ročný obranca Jordi Alba aktuálne v Barcelone prežíva nie najlepšie obdobie. Dôvodom je hlavne jeho hrací čas v klube. Na jeho miesto tréner prvého tímu FC Barcelona Xavi Hernández zvolil mladíka Alejadra Baldeho.

Jordi Alba aktuálne na ihrisko nastúpil len štyrikrát vo všetkých súťažiach (2 štarty), celkovo na ihriku odohral len 216 minút. Barcelona sa ho už pokúsila v lete posunúť ďalej, nuž Jordi sa rozhodol o svoje miesto bojovať.

Blaugranas je ochotná sa hráča zbaviť a nie len jeho. Barcelona je pripravená ponukám aj na kapitána Gerarda Piquého.

Čo sa týka prestupu Jordiho Alby do Juventusu je Barcelona otvorená rokovaniam o pôžičke alebo trvalom predaji. O tomto prestupe však bude závisieť len od Jordiho, keďže jeho aktuálna zmluva platí ešte takmer dva roky.

Zdroj: barcauniversal.com
Foto: marca.com