Kalidou Koulibaly by se rád připojil k Barceloně

Jeden z nejlepších obránců Seria A, Kalidou Koulibaly, je podle nejnovějších informací připraven opustit svůj klub a připojit se k FC Barcelona. Obránce prý považuje své působení v Neapolu za ukončené. Spousta největších světových klubů je v pohotovosti, ale jeho preference by mohla být Katalánsko.

Chelsea, Tottenham Hotspur a Juventus situaci monitorují, ale Barcelona by mohla být ve vedení. V tuto chvíli Katalánci neučinili nabídku na kapitána Senegalu. Místo toho čekají, až Neapol sdělí hodnocení hráče.

Koulibaly má poslední rok smlouvy a příští sezónu by šel na bezplatný přestup. Tedy pokud ho Neapol nyní neprodá, aby takovému výsledku zabránil. Z toho důvodu by 30letý obránce mohl být dostupný za relativně nízkou cenu.

Xavi si prý oblíbil dalšího obránce Julese Koundého ze Sevilly. Jeho cena se však údajně pohybuje kolem 65 milionů eur, tedy více, než jsou blaugrana ochotni utratit.

Koulibaly může stát jen okolo 35 milionů eur a mohl by být vylepšením oproti momemtálním obráncům  FC Barcelony (Samuel Umtiti a Clément Lenglet), pokud by byly prodáni.

Zdroje: www.barcablaugranes.com
Foto: marca.com