Kedy sa vrátia zranené hviezdy Barcelony na trávnik?

Zdieľať:

Niet pochýb, že jedným z dôvodov, prečo Barcelona utrpela v El Clásicu v semifinále Copa del Rey takú zdrvujúcu porážku, bola práve absencia kľúčových hráčov, ako je Andreas Christensen, Frenkie de Jong, Pedri a Dembélé.

Podľa najnovších informácii, ktoré priniesol v priebehu včerajšieho dňa novinár Javi Miguel z denníka AS sa očakáva, že Holandský záložník Frenkie de Jong bude môcť na trávnik vstúpiť v zápase Barcelonskej La Ligy proti Girone budúci pondelok, zatiaľ čo ostatné tri hviezdy by sa mohli vrátiť včas na stretnutie proti Atléticu Madrid, ktorý je na programe 23. apríla.

Javi Miguel však dnes prišiel s novou informáciou v tejto záležitosti a oznámil, že tréner prvého tímu Xavi Hernandez nechce riskovať žiadneho hráča a s najväčšou pravdepodobnosťou žiaden z uvedených hráčov nenastúpi do zápasu proti Girone.

Podľa Javi Miguela pomedzi prvých kto nastúpi na ihrisko bude Holandský záložník Frenkie de Jong.

Čo sa týka Francúzskeho krídelníka Dembélého, prešli už viac, ako dva mesiace odkedy naposledy hral za Barcelonu. Pôvodne sa očakávalo, že krídelnik sa na ihrisko vráti o 5 maximálne 6 týždňov, ale jeho zotavenie sa náramne predĺžilo. Práve vďaka jeho histórii zranení sa Barcelona s jeho návratom nikde neponáhľa. Javi Miguel v tomto prípade tvrdí, že 25-ročného hráča môžeme na ihrisku spozorovať v súboji proti Atléticu Madrid.

To isté platí aj pre Španiela Pedriho, ktorý utrpel zranenie tesne pred reprezentačnou prestávkou, keď sa ho Barcelona snažila mať k dispozícii v LaLige proti Realu Madrid.

Čo sa týka Dánskeho obrancu Christensena, tak ten by sa mohol vrátiť taktiež do zápasu proti Atléticu Madrid alebo najneskôr do zápasu proti Rayo Vallecano, ktorý je na programe 26. apríla na pôde Vallecano.

Zostáva 11 zápasov Barcelony do konca aktuálnej sezóny:

10. apríla, 21:00 FC Barcelona vs Girona
16. apríla, 16:15 Getafe vs FC Barcelona
23. apríla*, 21:00 FC Barcelona vs Atlético Madrid
26. apríla*, Rayo Vallecano vs FC Barcelona
30. apríla*, FC Barcelona vs Real Betis
03. mája*, FC Barcelona vs Osasuna
14. mája*, Espanyol vs FC Barcelona
21. mája*, FC Barcelona vs Real Sociedad
24. mája*, Real Valladolid vs FC Barcelona
28. mája*, FC Barcelona vs RCD Mallorca
04. júna*, Celta Vigo vs FC Barcelona

* dátum ešte nie je oficiálne potvrdený.

Zdroj: barcauniversal.com, fcbarca.com
Foto: twitter.com/DesmundOris

Peter
Sledujte ma