Kevin Trapp: Barca je skvelý tím, ktorý neprehral už 15 zápasov

31-ročný Nemecký brankár Kevin Trapp v priebehu včerajšieho dňa bol vybraný na tlačovú konferenciu pred dnešným zápasom proti Barcelone.

“Nemyslím nato, čo sa stalo pred piatimi rokmi. Sústredím sa len na súčasnú hru, pretože je to veľká výzva. Musím sa sústrediť na prácu. Toto je iné stretnutie. V prvom zápase sme vyhrali 4:0, takže taktika bola iná. Vieme, že budeme veľmi trpieť, ale sme dosť silní nato, aby sme postúpili.”

“Barcelona vie, že nás nemôže podceniť. Hrali sme s ňou dobre nielen v prvom zápase. Ukázali sme, že sa vieme ubrániť výborným súperom vonku.”

“Všetci sú veľmi dobre pripravení a tešia sa na zápas. To je dôvod, prečo sa stanete futbalistom – je to rozhodujúci duel na veľkom štadióne. Je jasné, že chceme byť povýšení. Je to pre nás povzbudenie, vieme, že budeme musieť podať ešte lepší výkon ako pred týždňom. Vtedy sme boli blízko víťazstva. Dúfame, že postúpime do semifinále.”

“Vo Frankfurte sa hovorí len o tomto zápase. Všetci o ňom hovoria a blahoželajú nám k prvému stretnutiu. Vážime si, že sa fanúšikom podarilo prísť. Bude to fantastický zápas. Znamená to pre nás veľa, že ľudia riskujú a platia za to, aby tu boli. Dodáva nám to potrebnú silu.”

“Barca je skvelý tím, ktorý neprehral už 15 zápasov. Má taktiež individuálnu kvalitu. Jeho hráči dokážu veľa vecí. Vo Frankfurte skóroval Ferran, sú tam aj mladí Pedri a Gavi. Najdôležitejšia je naša koncentrácia.”

“Neviem, kto bude na ihrisku počas potencionálnej jedenástkovej série. Nemám papier pripravený ako Lehmann. Väčšinou trestov v mojej kariére som obhájil tým, že som dôveroval svojím pocitom.”

Foto: marca.com