Kľúčový obranca Barcelony otvorený letnému odchodu dal „OK“, aby si vypočul ponuky

V dôsledku vývoja je obranca Barcelony Jules Kounde pripravený odísť z Barcelony, uvádza Toni Juanmarti.

Španielsky novinár tvrdil, že bývalá hviezda Sevilly dala klubu súhlas vypočuť si akúkoľvek ponuku na trhu. Zdá sa, že hráč nie je spokojný so svojou úlohou v Barcelone, pretože mu nevyhovuje pozícia pravého obrancu.

Kounde počas svojej prvej sezóny v Barcelone nastúpil v 38 súťažných zápasoch, dokonca zaznamenal šesť asistencií. Ale spomedzi týchto 38 zápasov musel 21-krát operovať na pozícii pravého obrancu.

Francúz nie je spokojný s touto úlohou a chce hrať na svojej preferovanej pozícii stredného obrancu. Nedávno mal rozhovor s Xavim Hernandezom, ktorý bol o situácii informovaný.

Stojí však za zmienku, že Kounde ešte nepodal žiadosť o prestup. Jednoducho nie je spokojný so súčasnou situáciou a trénerskému štábu dal jasne najavo svoje myšlienky.

Samotná Barcelona si je vedomá skutočnosti, že trh s mladíkmi v porovnaní s minulým letom narástol. Ani klub však zatiaľ nedospel k rozhodnutiu. Zdá sa, že obe strany sa snažia počkať na situáciu a zistiť, či sa zmení na niečo významné.

V najhoršom prípade bude musieť Barcelona zvážiť predaj francúzskeho reprezentanta. Hoci sa Kataláncom ľahko vráti investícia, ktorú urobili minulé leto, bude to veľké sklamanie vzhľadom na to, že Kounde patrí ku kľúčovým hráčom.

Barça by sa však mohla pokúsiť vyriešiť situáciu tak, že by toto leto hľadala pravého obrancu. V poslednej dobe sa spájali s niekoľkými možnosťami, ale bude zaujímavé sledovať, ako sa celá situácia vyvinie.

Zdroj: barcauniversal.com

Foto: afriquesports.net