Koľko by si Barcelona mohla zarobiť zo Supercopy?

Španielsky superpohár odštartoval 11. januára a už máme za sebou semifinálové zápasy. Akú vysokú odmenu si, ale, zoberie so sebou víťaz?

Zajtra sa odohrá finále španielskeho superpohára a víťaz bude buď Real Madrid alebo Barcelona. Vrelo, samozrejme, veríme, že to budú práve Blaugranas, ktorí si so sebou vezmú do lietadla túto trofej. Vieme jedno, a to je to, že víťaz zajtrajšieho finále si so sebou zoberie aj 2,8 miliónov eur. Takýto scenár síce nenastal, no v prípade, že by sa podarilo superpohár zdvihnúť nad hlavu Valencii, s ktorou si poradil Real Madrid, by Valencia inkasovala 1,7 milióna eur a pre Real Betis by to bolo “len” 750 00 tisíc eur.

Aj, keď to nie je vysoká čiastka, tak za účinkovanie v dvoch, dúfajme, výherných zápasoch by Barcelona určite nepovedala nie týmto peniazom. Kataláncom sa teraz hodí každý “groš”, keďže vieme z minulých článkov, že Barcelona a jej ekonomická kríza sa prehlbuje.

V Saudskej Arábii sa koná španielsky superpohár už od roku 2020. V tomto roku zneli superpohárové štvorice nasledovne: FC Barcelona, Real Madrid, Atlético Madrid a Valencia. Blaugranas narazili na Simeoneho Atlético a prehralo 3:2. Naša púť sa teda skončila už v prvom zápase. V roku 2021 účinkovali v superpohári namiesto Atlética Madrid a Valencie Real Sociedad a Athletic Bilbao. Podarilo sa nám dostať do finále cez San Sebastián, no vo finále sme podľahli Athleticu 3:2. Minulý rok zase vo finále proti Realu sme prehrali opäť 3:2. Dúfajme, teda, že túto nešťastnú šnúru zajtra ukončíme.

zdroj: Goal.com, Sofascore.com

foto: Mundodeportivo.com