Krídelník Barcelony zostane v klube toto leto, ak nepríde brazílsky talent

Veľa sa špekulovalo o budúcnosti útočníka FC Barcelona Ferrana Torresa smerujúceho do letného prestupového obdobia.

Viaceré správy naznačovali, že španielsky reprezentant bude v lete predaný, pretože Barça potrebuje generovať nové príjmy a znížiť svoje platy, aby splnila svoje požiadavky finančného fair play.

Podľa čerstvej aktualizácie od Gerarda Romera však môže byť budúcnosť Torresa veľmi dobre spojená s budúcnosťou barcelonského talenta Vitora Roqueho.

Správa skutočne tvrdí, že Torres zostane v Barcelone, pokiaľ klub v letnom prestupovom období nepodpíše Roqueho z Athletica Paranaense.

Barcelona hľadá posily do útoku a 18-ročný Roque bol označený ako hlavný cieľ. Nastupujúci športový riaditeľ Deco si stanovil za svoj hlavný cieľ podpísať brazílskeho zázračného chlapca a je presvedčený o uzavretí dohody.

Iné faktory, ako napríklad rozpätie Fair Play a záujem klubov ako Arsenal, Chelsea a PSG, však stále môžu kaziť v snahe Blaugrana o brazílskeho útočníka.

23-ročný hráč, ktorý v januári minulého roka podpísal zmluvu, zažil sklamanie v prvej celej sezóne na Spotify Camp Nou. Avšak vzhľadom na to, že Ansu Fati bude pravdepodobne predaný, Barcelona by mohla mať nedostatok útočných možností, ak nepodpíše aj Roqueho.

Ale v prípade, že Brazílčan predsa len príde, otvorí to dvere bývalému hráčovy Manchestru City a Valencie, aby opustilo Blaugrana.

Zdroj: barcauniversal.com

Foto: footballtransfers.com