Kto môže nahradiť Gerarda Piquého v obrane ?

Bolo viac než isté, že Gerard Piqué sa tak skoro na trávnik nevráti a práve, preto tréner Barcelony Ronald Koeman bude musieť spraviť rázne kroky do nasledujúcich zápasov.

Zo štyroch stredných obrancov v kádri prvého tímu FC Barcelona momentálne sa na svojej práci podieľa len 25-ročný obranca Clement Lenglet. K zraneným hráčom Samuel Umtiti a Ronald Araujo sa pripojil už aj obranca Gerard Piqué.

Francúz Samuel Umtiti a Uruguajčan Ronald Araujo stále nie sú stopercentne pripravení na nasledujúce zápasy.Ronald Koeman bude musieť prvoradé pozerať a rešpektovať zdravie svojich hráčov.

Existuje jedna varianta, ako toto riešenie vyriešiť. Frenkie de Jong by mohol zastúpiť Gerarda Piquého na pár zápasov. Nie je dominant ako obranca, ale už si tento post vyskúšal a práve, preto by sme sa nemuseli čudovať ak by sme ho v obrane videli. Samozrejme ak Frenkie de Jong zaskočí Gerarda bude musieť Koeman nájsť partnera pre Miralema Pjanica. Frenkiho môže kľudne zastúpiť Óscar Minguez alebo Santiago Ramos Mingo.

zdroj www.fcbarca.com
foto www.fcbarcelona.com