Kto nahradí Ronalda Arauja v zápase FC Sevilla ?

Najhoršou udalosťou v zápase Barcelony proti Realu Betisu bolo určite zranenie mladého obrancu Ronalda Aruaja, ktorý sa už pred začiatkom zápasu zranil.

Aktuálne FC Barcelona čelí už druhému Uruguajskému zraneniu v tejto sezóne. Po zotavení Araujo nastúpil na ihrisku 15 krát zo 16tých zápasov vrátane štyroch dohrávaných zápasov. Podľa aktuálnych informácii už zjavne vieme povedať, že 21-ročný mladík Ronald Araujo zápas proti Seville bohužiaľ nestihne. Práve, preto tu máme otázku koho zvoli tréner FC Barcelona Ronald Koeman za náhradu Arauja ?

Prvou možnosťou Ronalda Komena je jednoznačne 23-ročný talentovaný Frenkie de Jong, ktorý už v zápase proti Betisu vystriedal Ronalda. Nuž táto možnosť nie je veľmi dobrá pre Holanďana, keďže sám už neraz povedal, že sa cíti oveľa istejšie v strede poľa, kde tímu môže viac dať a napomôcť mu.
Šancu v tomto zápase by mohol dostať aj Samuel Umtiti, ktorý sa na ihrisku proti Betisu predstavil v 77. minúte. Predtým odohral dva zápasy po sebe a proti Granade spravil obrovské chyby.

Vzhľadom na zranenia Sergiho Roberta a Sergina Desta je pravdepodobné, že Oscar Mingueza bude práve ten, ktorý bude mať jasnú úlohu na pravom kraji obrany. Aj napriek tejto situácii netreba zabudnúť, že je primárne stopérom a túto sezónu už hrával spolu s Araujom. Ak zranenie Desta nie je vážne a bude schopný hrať proti.

zdroj www.fcbarca.com
foto www.fcbarcelona.com