Ktorí hráči Barcelony by mali v sobotu odpočívať ?

Tréner FC Barcelony Ernesto Valverde nemá rád nadmerné striedanie, ale počas hry s Levante, Celta, Real Valladolid a Slavii Prahe v krátkom časovom intervale núti trénera robiť zmeny počas zápasu. Neustále potrebuje čerstvých hráčov na ihrisku.

Levante sa javí ako dobrá príležitosť na odpočinok pre hráčov blaugranas, ktorí doteraz trávili viacej času na ihrisku ako na striedajúcej lavičke.
Šport nás informuje, že v základnej zostave by sa nemuseli ukázať hráči ako napríklad Nélson Semedo, Luis Suarez a Frenkie de Jong.

De Jong má už 1038 odohraných minút v drese blaugranas a zatiaľ nevynechal ani jeden zápas Barcelony, iba v jednom zápase nebol nominovaný v základnej zostave.

Druhý na zozname je Nelson Semedo, ktorý má 1004 odohraných minút v tejto sezóne.

Posledným kandidátom na odpočinok je Luis Suarez, ktorý odohral 865 minút. Uruguajčan Luis Suarez vynechal len 2 zápasy aj to kvôli zraneniu (Betis, Osasuna)

Je viac než pravdepodobné, že v nasledujúcom zápase by sme mohli vidieť v základnej zostave Artura Vidala, Ivana Rakitiča a Carlesa Aleňu. Táto trojka túto sezónu bola viacmenej len na striedačke. A práve preto by sa mohli ukázať v základnej zostave.

Nélson Semedo by sa tiež nemusel ukázať v základnej zostave. Tréner Barcelony by mohol miesto neho dať Sergiho Roberta, ktorý by sa mal relatívne vrátiť zo zranenia.

zdroj www.fcbarca.com
foto www.sport-english.com